APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Britští vědci tvrdí: Sushi je kalorická bomba. Vyrovná se hamburgeru!

Sushi může být stejně kalorické jako hamburger a hranolky. Alespoň podle britských vědců. Pokrm připravovaný ze syrových ryb je přitom oblíbený kvůli tomu, že se těší pověsti zdravého jídla. Jenže právě západní zpracování syrového masa údajně zdravé není.

Japonská pochoutka, kterou mnozí považují za velmi zdravou, plnou bílkovin a minerálů, podle zjištění britských vědců tak zdraví prospěšná není. Suši je prý kalorická bomba. Dokonce podle nich může mít některá porce sushi více kalorií než třeba hamburger a hranolky z fastfoodu.
 

A důvod? Podle britské studie má sushi menší výživovou hodnotu, je velmi slané a vůbec nejkaloričtější na japonské specialitě je pak sojová omáčka. "Působí jako dochucovadlo. Je to slané a to není dobré pro tělo," povtrzuje sushi master Pavel Pálenský.
 

(/recepty/pripravte-si-sushi-doma-usetrite-a-pochutnate-si.html)]

Čeští odborníci na výživu ale na druhou stranu tvrdí, že ani fakt, že je sushi kalorické, rozhodně neznamená, že by bylo nezdravé. Což se o jídle z rychlého občerstvení říct nedá. U sushi podle nich platí pravidlo, že ne všechno, co je zdravé, je nízkokalorické. I s tím Pavel Pálenský, sushi master, souhlasí. A vysvětluje to jednoduše: "Dřív nám rodiče nutili rybí tuk, dneska si dáme sushi, a je to to samé."
 

Ať je sushi kalorická bomba nebo není, je fakt, že po snězení japonské tradiční lahůdky nejspíše přiberete míň, než když budete jíst ve fastfoodu. Možná proto není náhoda, že průměrný Asiat váží jen 58 kilo, zatímco lidé ze země hamburgrů - Američané – váží v průměru 81 kilo.

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz