Když řekla u oltáře "ano", začala její desetiletá noční můra – manželství plné brutálního týrání. Teď se rozhodla se svým příběhem svěřit.
Mlácení, facky a ponižování. Takové dny zažívala Ludmila celých deset let. Místo květin a pohlazení ji v den jejího svátku manžel znásilnil. "Opil se u počítače, já jsem koukala na televizi v obýváku. Přišel ke mě. Začal mi vyhrožovat, že když se mu nedám, tak že to skončí jako vždycky, že mě zmlátí. Tak jsem se teda podvolila. Trvalo to skoro sedm měsíců, každý den," svěřila se žena.
Poslední znásilnění málem nepřežila.V bolestech čekala, až manžel usne. Z posledních sil ze studu uklidila byt a odbelhala se omýt.
"Když jsem vylezla z koupelny, tak jsem vzala sekáček na maso do ruky, který jsem měla v kuchyni na lince. Stála jsem nad ním, ale pak jsem si řekla: ´Ne, nedělej to. Ty budeš ta špatná a on bude ten oplakávaný.´ Vrátila jsem sekáček, zavolala jsem si sanitku a čekala jsem až přijedou," popsala dramatické okamžiky. Záchranáře šeptem prosila, aby nezvonili. Tak moc se bála, že se manžel vzbudí.
Liberecký soud teď konečně poslal jejího muže na osm a půl roku do vězení. Žena si ale stále nese následky s sebou. "Trpí posttraumatickou stresovou poruchou a syndromem týrané osoby," řekla soudkyně Krajského soudu v Liberci Eva Drahošová.
Paní Ludmila se rozhodla se svým příběhem svěřit, aby dala naději ostatním ženám. "Aby se nebály a dotáhly to všechno do konce. Protože já jsem si prožila deset let pekla na zemi a nepřeji to žádný ženě," dodala.
PŘEČTI SI TAKÉ:
Čím si "koleduješ" o znásilnění
Jako vzpomínku na manželství si Ludmila odnesla doživotní zdravotní postižení. Teď čeká na operaci, která ji snad alespoň částečně vrátí do normálního života.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz