Zpravodajství

Opice, opice, křičeli na Simmondse. Rok teď nesmějí na stadion

Okresní soud v Chomutově potrestal osm hokejových fanoušků, kteří v říjnu loňského roku křičeli rasistické nadávky na libereckého hráče tmavé pleti Wayna Simmondse. Vedení klubu za to už dříve dostalo pokutu 30 000 korun. A teď navíc odsouzení fanoušci, podle rozsudku, nesmějí rok na chomutovský zimní stadion.

"Opice, opice," křičela skupina chomutovských fanoušků na zápase Chomutov - Liberec. Hráče tmavé pleti Wayna Simmondse začali po potyčce na ledě rasisticky urážet. Dnes je za to soud potrestal zákazem vstupu na zimní stadion. "Všichni obžalovaní se odsuzují k úhrnnému trestu zákazu vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce v trvání jednoho roku," řekl dnes soudce Petr Vaněk.


Tehdy nejhlučnější sebevědomé tvrdé jádro se k rozsudku dnes nechtělo vůbec vyjádřit. Členové takzvaného černého komanda před soudem tvrdili, že křičela minimálně půlka kotle, oni samy se vinni rozhodně necítí. "Jsem rád, že v tom odůvodnění, které zaznělo ústně, byla akcentována i odpovědnost klubu ve vztahu, co se na tom zimním stadionu dělo," míní obhájce Petr Jirát. "Nemyslím si, že jednání pachatelů bylo až tak společensky málo závažné," myslí si státní zástupce Ladislav Kosán.

Rozsudek ještě není pravomocný. Všech 8 obžalovaných si ponechalo lhůtu na odvolání, stejně tak i státní zástupce.

kos / s přispěním Jitky Fárové, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz