Zpravodajství

Hlavní dealer extáze, která zabila Báru, je za mřížemi. Kam vedou stopy?

Policistům se zřejmě podařilo odhalit jednoho z hlavních distributorů speciální a velmi silné extáze. Pravděpodobné té, kvůli níž před týdnem zemřela na svém maturitním plese teprve devátenáctiletá Barbora Vlková.

Reportérům televize Nova se podařilo zjistit identitu jednoho z obviněných dealerů, který je už momentálně ve vazbě. Je jím Petr Klas, teprve jednadvacetiletý mladík, který podle svého profilu na sociální síti rád navštěvuje diskotéky. Podle informací televize Nova je teď ve vazbě. A pravděpodobně právě kvůli pilulkám extáze. Kvůli stejnému druhu, který zřejmě zabil sympatickou maturantku Barboru Vlkovou.
 

Navíc na svém profilu zneužil delfíní šou v Praze. Prezentoval se jako její zaměstnanec, aby nepřímo upozornil na to, čím se pravděpodobně zabývá. Typ pilulek silné extáze, kterými se teprve devatenáctiletá Barbora mohla předávkovat, se poznal právě podle vyražených delfínů. "Tento člověk nikdy u nás nepracoval a nikdo v naší společnosti o něm nikdy neslyšel," potvrdila Markéta Drofová, manažerka Československých cirkusů a varieté.
 

Související obsah

Barbora Vlková zemřela před osmi dny tady maturitním plese v pražském radiiopaláci. Na místě jsou stále svíčky, vzkazy a plyšáci. Za tu dobu už dostali policisté do vazby devět lidí a teď to vypadá, že odhlalili jednoho z hlavních distributorů speciální extáze s delfíny. I ten už skončil ve vazbě.
 

Právě tento poslední z obviněných bude zřejmě velká ryba, je výrazně starší než ostatní, kteří skončili ve vazbě. Je mu jednapadesát let a hrozí mu i vyšší trest. Vyšetřování stále ještě nekončí a není ani jasné, jestli silná extáze s delfíny pochází z České republiky nebo je ze zahraničí. Jasné ale je, že je velmi nebezpečná.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz