Zpravodajství

Zvedl se a došel do cíle! Stařičkého maratonce srazila exploze, ale on se nevzdal!

Zvedl se a došel do cíle! Stařičkého maratonce srazila exploze, ale on se nevzdal!
2013-05-12_Superstar-Krovakova-2-vystoupeni

Jedním z hrdinů bostonského maratonu, při kterém přišli o život tři lidé, se stal osmasedmdesátiletý běžec Bill Iffrig. V cílové rovince ho srazila k zemi exploze. Stařec se však překvapivě postavil na nohy a maraton dokončil.

Iffrig, který pochází z washingtonského městečka Lake Stevens, se v pondělí spolu s desetitisíci dalšími běžci účastnil v Bostonu nejstaršího maratonu novodobé historie. Měl za sebou přes 41 kilometrů závodu, když v tom se ozval výbuch a vášnivý běžec se ocitl na zemi.
 

Zdroj: isifa.com

"Bouchlo to jen půldruhého metru ode mě. A bylo to ohlušující," vylíčil Iffrig, který se jednoho z nejslavnějších maratonských závodů účastnil už potřetí. A tentokrát měl opravdu štěstí: vyvázl jen s trochu poškrábaným kolenem.
 

"Utrpěl jsem jen šok z toho výbuchu, to je všechno," řekl Iffrig listu The Herald of Everett. Většina účastníků závodu, kteří běželi stejným úsekem, prý nebyla tak blízko výbuchu, jako byl on. Fotografie, na které po explozi leží na zemi, obletěla svět.
 

Na nohy mu pomohl jeden z pracovníků závodu. A zatímco místo zahalil dým, mezi lidmi zavládla panika a kolem běhali policisté se zbraněmi, Iffrig se rozhodl, že maraton dokončí. A po chvíli skutečně došel do cíle. Tam ovšem jeho cesta nekončila: hned se vydal do hotelu, kde byl ubytován. Otřesený tak ušel ještě necelý kilometr.
 

Zdroj: isifa.com

Výkon Billa Iffriga sledoval na internetu jeho syn Mark, který v té chvíli neměl tušení, že v cíli bostonského maratonu zabíjely bomby. Když se o tragédii dozvěděl z televize, okamžitě otcovi volal, aby zjistil, jestli se mu nic nestalo.
 

"Je to strašné. Říkal, že to byl dost silný výbuch. Byl trochu otřesený, někdo mu pomohl na nohy. Od cílové rovinky ho dělily jen tři metry. Je to ale neuvěřitelný běžec. Běhá hodně a rychle," řekl Mark Iffrig.

tn.cz / zdg
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz