Zpravodajství

Otřesné: Mladík (23) ukradl stovky uren, byl v nich i popel dětí a on je vysypal!

Třiadvacetiletý muž z Lovosicka ukradl z různých hřbitovů po celé republice 400 uren a zničil a zhanobil tak památeční místo nejméně 200 lidem.

Litoměřičtí kriminalisté ve spolupráci s lovosickým obvodním oddělením a strážníky z Čížkovicka a Třebenicka objasnili rozsáhlý případ obzvlášť hnusné trestné činnosti. Chytili zloděje, které který kradl ze hřbitovů urny a na místě je vysypával. Nejméně v jednom, pravděpodobně ale ve více případech to byly i urny dětí. Kovové obaly prodával do sběru. Tam také policie získala jeho popis.

Třiiadvacetiletý mladík urny kradl od poloviny prosince 2012 převážně na Litoměřicku. Policie ho chytila u Lovosic, protože sedl za volant, přestože měl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Byl proto obviněn z maření výkonu úředního rozhodnutí.
 

Následným šetřením se policistům podařilo zlodějovi prokázat 13 případů krádeží pohřebních uren. K jedenácti případům došlo na hřbitovech v okrese Litoměřice, jeden případ spáchal v okrese Louny a jeden na Ústecku.

Celková škoda je vyčíslena na více jak 200 tisíc korun, předběžně je ustanoveno 200 poškozených osob, přičemž tato čísla nejsou konečná. Kriminalisté na případu stále pracují a není vyloučeno, že počet poškozených i škoda ještě vzrostou. Při jedné z krádeží se mu podařilo odcizit obal pohřební urny ze stříbrného kovu, jejíž hodnota byla vyčíslena na 60 tisíc korun, při dalším vysypal ostatky tříletého dítěte.
 

V pátek 19. 4. byl mladík obviněn ze spáchání trestných činů krádeže a hanobení lidských ostatků, za což mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Následující den bylo rozhodnuto o jeho umístění do vazební věznice, vyšetřování nadále pokračuje.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz