Zpravodajství

Adam dlužil kamarádům, nenapadlo ho nic lepšího než vykrást benzinku

Dlužil peníze kamarádům, pak dostal pokutu za rychlou jízdu a tak se rozhodl, že 2,5 tisíce korun získá přepadením čerpací stanice. To je příběh studenta z Prahy. Adam přepadl obsluhu benzinky nožem, za to mu teď hrozí až 10 let za mřížemi.

Devatenáctiletý Adam. Nikdy neměl potíže se zákonem, Má vlastní auto a dalo by se říct, že je to zajištěný synek z dobré čtvrti. Nad tím co provedl kvůli dvěma tisícovkám, ale zůstává rozum stát. "Bylo to jako přepadení. Bylo to jako kvůli dluhům, no. Docela mě to mrzí," řekl exkluzivně pro televizi Nova Adam.
 

Kamera ho zachytila, jak přichází do čerpací stanice v Modřanech a na obsluhu tasí vystřelovací nůž. Statečnou prodavačku ale nezaskočil. "Měl tašku, takovou plátěnou, do který chtěl peníze. Tak sem řekla, že mu nic nedám a on odešel," povídala čerpadlářka při telefonátu na tísňovou linku.
 

Když si vedoucí čerpací stanice prohlížela záznam z přepadení, zdál se jí lupič povědomý. Připomínal jí mladíka, který tady byl dva dny předtím. Přijel si natankovat, a ujel bez zaplacení.
 

Pro policisty pak už byla pochopitelně hračka najít jak červené mitsubishi, tak jeho majitele. Bydlí nedaleko. Adamovi nezbývalo než přiznat barvu. Prý nevěděl, z čeho zaplatit pokutu a dluhy kamarádům. "Sem blbej, no, sem to takhle podělal... To, že bych si půjčil od rodičů mě napadlo až potom," řekl Adam.
 

Související obsah


Tomu teď za loupež hrozí vězení až na deset let. "To je docela průser, no, mam z toho docela vítr v kapsách," prohlásil Adam.
 

Mladík chodí na gymnázium a čeká ho maturita. Tedy pokud mu ji nezkomplikuje trestní stíhání.

hmr / Ondřej Špalek, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz