Zpravodajství

V Ústí zbili mladíka a rozsekli mu hlavu. Napětí ve městě stoupá!

Policie od minulé soboty vyšetřuje případ mladíka napadeného v noci v Ústí nad Labem. Sociálními sítěmi už koluje jeho fotografie, na níž sedí zakrvácený v čekárně nemocnice. Ačkoliv nejde o tak závažný trestný čin jako jiné a policisté ho zatím vyšetřují jen jako možné výtržnictví, na výbušném severu země hrozí opět možným eskalováním napětí.

Navzdory tomu, že se na sociálních sítích mluví o útoku nožem a dokonce bodnutím do hlavy, není tomu tak. Šestnáctiletého Dušana agresor "pouze" jednou zezadu udeřil do hlavy neznámým tupým předmětem. Ani zranění není tak vážné, jak by po útoku nožem zřejmě bylo. Chlapci v nemocnici zašili malou tržnou ránu jedním stehem. Jiná zranění neměl.
 

Vše se odehrálo v noci ze soboty na neděli. Šestnáctiletý chlapec se vracel z hudebního festivalu Útulek Fest v Ústí nad Labem, kde měl rapové vystoupení. Domů jel společně s přítelkyní a její kamarádkou trolejbusem. A právě v trolejbuse incident odstartoval.
 

TN.cz má zatím k dispozici jen verzi napadeného, tak jak ji popsal i policistům. Není vyloučeno, že vyšetřováním policie dojde k jiným závěrům. Dušan si v trolejbuse povídal s děvčaty, když na jedné zastávce přistoupila skupina dalších cestujících. Jeden z nich se snažil označit si ve strojku zmuchlaný lístek, což se mu nedařilo.
 

Související obsah

Dušan tomu podle svých slov přihlížel s úsměvem. Veselí s ním ale nesdílel muž s lístkem. Se slovy "nečum" do Dušana strčil a dal mu ránu pěstí pod žebra. Následovala zřejmě krátká verbální potyčka, kdy se Dušana podle jeho vyjádření zastali i další cestující. Agresora si pak jeho známí odtáhli raději do jiné části trolejbusu.
 

PODÍVEJTE SE NA ROZHOVOR S NAPADENÝM MLADÍKEM:
 


 

Tím mohl celý incident skončit, měl však pokračování. Mladík se rozloučil s přítelkyní a kamarádkou a na zastávce v Krásném Březně vystoupil. V tu chvíli ho zezadu napadl muž z trolejbusu. Dušana zasáhl do hlavy neznámým tupým předmětem. Ten se otočil a když viděl, že ho pronásleduje útočník z autobusu, přeběhl raději silnici na druhou stranu. Uvědomil si, že krvácí a lehl si na zem, kde mu pak pomohli ostatní svědci. Později vyhledal ošetření v nemocnici. Rentgen nepotvrdil žádné závažné zranění a malou tržnou ránu na hlavě mu lékař sešil jedním stehem.
 

Související obsah

Agresor sice ihned po útoku utekl, ale policisté už o něm vědí a znají jeho totožnost. Zatím ovšem nebyl vyslechnut. Policie pátrá rovněž po zbrani, kterou muž útočil. A vyslýchá i svědky. Jedním z nich je právě řidič trolejbusu, který ale rozhovor s TV Nova odmítl.
 

Dopadení agresora bude důležité i z jiného důvodu. Objevily se spekulace, že je nakažený nebezpečnou žloutenkou typu C. Dušan teď čeká na inkubační dobu nemoci, aby si mohl zajít na krevní testy, kde možnou nákazu buď potvrdí nebo vyloučí.

 

Související obsah

TV Nova disponuje ještě jednou nepotvrzenou informací. Podle ní se údajný agresor policistům přihlásil sám s tím, že chápe, že teď bude mít zřejmě problémy, ale že se celá situace odehrála trochu jinak. Není zatím jasné, jestli mladík muže k útoku nevyprovokoval a nakolik se na gradaci incidentu sám podílel. Podrobnosti o případu pro vás budeme i nadále zjišťovat.
 

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz