Zpravodajství

Obyvatelé Karvinska se bojí zanedbané smečky psů. Vyhládlí psi požírají vlastní štěňata

Obyvatele Horní Suché na Karvinsku ohrožuje smečka třicet psů. Psi jsou často tak hladoví, že požírají sami sebe. Do případu se už vložili ochránci zvířat a snaží se je majitelům odebrat.

Hladoví, zanedbaní, často jen o chlebu a vodě a bez jakékoli veterinární péče – to je smečka třiceti psů žijící na okraji Horní Suché. Majitelé nemají peníze na jídlo pro všechny, občas se tak psi navzájem požírají.


"Když feny rodí štěňátka, tak není vůbec žádnou vzácností, že ostatní psi té feně vytahují štěňata přímo z rodidel a žerou je. Když je smečka hladová...," řekla Helena Pirščová z Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat.


Katastrofální je i zdravotní stav psů. "Vlastně nejsou očkováni, nikdy neprošli žádnou veterinární kontrolou, to znamená, že budou začervení," dodala Pirščová. "Ty nejvíce nemocné jsme odebrali a jsou na klinice. Je tam fenka, která přišla o oko, a pejsek, který téměř nemá srst."


Kvůli nedostatečnému oplocení pozemku psi často utíkají a lidé z nich mají hrůzu. "Máme strach. Někdy, když utečou, tak jsou agresivní," řekla sousedka.


Majitelé ale tvrdí, že se o psy dobře starají a naopak hází špínu na ostatní. "Tady se jim dost ubližuje, hází po nich kameny a otrávili nám devět psů," tvrdí Emílie Slezáková a její manžel Milan dodává: "Ať se potom nediví, že na někoho zaútočí nebo štěkají."
 

Související obsah


"Vzhledem k tomu, že se jim to tady rozmnožilo a vlastně totálně vymklo z rukou, tak se snažíme maximum těch psů odebrat," vysvětluje Pirščová a pan Slezák tvrdí, že všechny nedá.


Čtyři psy už ochránci odvezli a podobně by se chtěli postarat i o další. Potřebují ale najít nové majitele, kteří by jim vytvořili třeba jen přechodně nový domov.
 

tn.cz / TV Nova / anš
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz