O pořádné pozdvižení se ve Velké Británii postarala rodina desetiletého Williama Ghassemiho. Na školní párty ho matka vyslala v kostýmu Adolfa Hitlera.
Zadání na školní maškarní ples bylo jednoduché. Děti měli přijít v kostýmu nějaké slavné osoby z období 2. světové války.
Paní učitelka to myslela dobře. Čekala, že se děti zábavnou formou načí něco o dějinách a historii. Určitě čekala, že bude mít plnou třídu malých Roosweltů a Churchilů. Jenže do třídy dorazil malý Adolf Hitler a hákovým křížem kolem paže, ulízanou patkou a knírkem. Prostě malá kopie masového vraha.
Podle deníku The Sun musel malý William okamžitě do šatny, kde z něj šokovaná učitelka kostým skoro servala a rychle mu umyla knírek.
Matka se ale postavila za své dítě. "Jsem dost naštvaná, jak se k Williamovi škola zachovala," řekla rozzuřená matka a celý skandál pořádně rozmázla v britských médiích.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz