Kateřina Pancová, obžalovaná v korupční kauze bývalého poslance Davida Ratha, se dnes poprvé od svého propuštění z vazby vrátila do práce. Jako lékařka ordinovala ve fakultní nemocnici v Motole na onkologickém oddělení. Přinášíme exkluzivní rozhovor...
Po více než šestnácti měsících vyměnila vězeňský mundůr za bílý plášť. A bylo znát, že tenhle model Pancové sedí mnohem líp. "Je to jako návrat po strašně dlouhé nemoci. To pracovní tempo... je to hektické," svěřila se před kamerou Kateřina Pancová. Svůj první den v zaměstnání ale komentovala s úsměvem. "Jsem moc ráda, že jsou příznivé ohlasy od pacientů, ale i od kolegů," prozradila také Pancová.
Ne všem se ale návrat Pancové líbí, někteří si nepřáli být ani vidět. "Já na to neříkám nic. Nikdo neví, kde je pravda. Jinak si ale tady lékařů strašně moc vážím. Paní doktorku Pancovou ani neznám," řekla jedna z pacientek.
"Dneska tady budu celý den ordinovat. Skončím kolem čtvrté odpoledne. Plánuju napsat Petrovi (Kottovi) dopis. Budu mít schůzku se svým advokátem a pak si půjdu lehnout," plánovala si na svůj první pracovní den po delší přestávce Pancová.
Právě Petr Kott, přítel Kateřiny Pancové, a další obviněný v korupční kauze, je stále ve vazbě. Soud totiž jeho žádosti o propuštění nevyhověl. Jeho přítelkyně ale stále doufá, že by i on mohl zase okusit svobodu. "Budu tisknout medvídka a budu doufat že to vyjde," uvedla Pancová s odkazem na šperk ve tvaru medvídka, který běžně nosí i na všechna soudní stání. Promluvila i o tom, zda se nebojí trestu a vězení. "Ta myšlenka na možný návrat je v podvědomí. Bojíte se toho. Snažím se na to nemyslet," přiznala Pancová.
Ve fakultní nemocnici Motol bude doktorka Pancová ordinovat vždy jednou týdně - v pondělí. Od úterý do pátku totiž musí být u krajského soudu v Praze, kde stále probíhá hlavní líčení. To pokračuje zase zítra.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz