Zpravodajství

Češce v Norsku vzali její děti! Smí je vidět jen dvakrát do roka!

Češce v Norsku vzali její děti! Smí je vidět jen dvakrát do roka!

České matce žijící v Norsku odebraly tamní úřady její dvě děti kvůli podezření ze sexuálního zneužívání jejich otcem. Obvinění se neprokázalo, přesto jsou děti od rodiny už třetím rokem odloučeny.

Eva Michálková, která žije trvale v Norsku, už třetím rokem bojuje o své děti. Dvouletého a šestiletého syna jí v květnu 2011 odebraly norské úřady kvůli podezření ze sexuálního zneužívání. To na nich měl páchat jejich otec.


Jak uvádí deník Právo, soudy a policie podezření později vyvrátily, přesto děti zůstávají v náhradní péči a matka bez dětí. Ta už se hodlá obrátit na mezinárodní instituce. Případ sleduje i české ministerstvo zahraničí.


Související obsahOdebrání dětí měla na svědomí učitelka v mateřské školce ve Steinbergu. Děti údajně mluvily o tom, že je otec v noci budí a obtěžuje. Vyšetřováním se ale obvinění nepotvrdila. Přesto matka děti zpátky nedostala. Soud jí povolil, aby se se syny potkala pouze dvakrát ročně na dvě hodiny. 


Sourozenci byli rozděleny do dvou pěstounských péčí a jsou tak odloučeni nejen od rodiny, ale i od znalosti českého jazyka. Podle deníku, takováto kauza se neobjevila v Norsku poprvé. Naopak, podle stejného vzoru byly odebrány děti i Norským rodinám.

mis, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz