Zpravodajství

PODÍVEJTE se, jak se rozsvěcel vánoční strom na Staroměstském náměstí. Září tu 80 tisíc žárovek

Celkem 70 tisíc lidí sledovalo o víkendu slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském náměstí v Praze. Nechyběl při tom samozřejmě ani primátor Prahy Tomáš Hudeček, kterému sekundovali herci Libuše Šafránková a Josef Abrhám.

Tentokrát je strom v kombinaci zlato-červené. Všechny jeho ozdoby dohromady váží okolo jedné tuny! Kromě světel je na něm také 300 blesků, 400 klasických kulatých ozdob a navíc 50 ciferníků a 90 ozubených koleček. Ty mají symbolizovat čas, který bychom si měli během Adventu najít a také se samozřejmě váží k dominantě Staroměstského náměstí – Orloji.

Co řekl k rozsvěcení stromku primátor?

Sama Libuše Šafránková nám prozradila, že nejkouzelnější je pro ni právě světlo spojené s Vánoci a že atmosféra vánočního Staroměstského náměstí je magická.

Spolu se svým manželem si Advent užijí i částečně pracovně – 5. Prosince jde do kin jejich nejnovější film ´Přijde letos Ježíšek?´, na jehož premiéře se také oba objeví.

ČTĚTE TAKÉ:

Hvězdy TV Nova se připravují na Vánoce: Podívejte se do galerie

Saša z Comebacku se připravuje na Vánoce: Už kupuje dárky

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz