Zpravodajství

PODÍVEJTE se, jak se rozsvěcel vánoční strom na Staroměstském náměstí. Září tu 80 tisíc žárovek

Celkem 70 tisíc lidí sledovalo o víkendu slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském náměstí v Praze. Nechyběl při tom samozřejmě ani primátor Prahy Tomáš Hudeček, kterému sekundovali herci Libuše Šafránková a Josef Abrhám.

Tentokrát je strom v kombinaci zlato-červené. Všechny jeho ozdoby dohromady váží okolo jedné tuny! Kromě světel je na něm také 300 blesků, 400 klasických kulatých ozdob a navíc 50 ciferníků a 90 ozubených koleček. Ty mají symbolizovat čas, který bychom si měli během Adventu najít a také se samozřejmě váží k dominantě Staroměstského náměstí – Orloji.

Co řekl k rozsvěcení stromku primátor?

Sama Libuše Šafránková nám prozradila, že nejkouzelnější je pro ni právě světlo spojené s Vánoci a že atmosféra vánočního Staroměstského náměstí je magická.

Spolu se svým manželem si Advent užijí i částečně pracovně – 5. Prosince jde do kin jejich nejnovější film ´Přijde letos Ježíšek?´, na jehož premiéře se také oba objeví.

ČTĚTE TAKÉ:

Hvězdy TV Nova se připravují na Vánoce: Podívejte se do galerie

Saša z Comebacku se připravuje na Vánoce: Už kupuje dárky

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz