Zpravodajství

Závoru těsně před vlakem prorazil autobus, tvrdí cestující. Lhal řidič?

Řidič autobusu zřejmě skutečně riskoval životy cestujících, když v pondělí nedaleko Kladna prorazil železniční závoru těsně před přijíždějícím vlakem. Televize Nova získala výpověď strojvůdce vlaku, který jen o vlásek unikl nehodě. Jeho slova potvrzují verzi cestujících z autobusu - tedy že závoru prorazil sám řidič autobusu.

Hazard s lidskými životy - to si zřejmě skutečně dovolil řidič linkového autobusu, když se v pondělí rozhodl, že i přes výstražná světla a padající závory ještě stačí přejet železniční koleje. Při nehodě, která se na přejezdu stala před třemi dny, nebyl naštěstí nikdo zraněn. Největší zásluhu na tom má pravděpodobně strojvůdce přijíždějícího vlaku, který začal včas brzdit.

"Rychlost jsem snižoval, protože jsem zahlídl na tom přejezdu ten autobus. Většinou se potkáváme - on vlastně stojí po mé pravý straně, u zavřených závor," popsal nám strojvedoucí vlaku, který zabránil nehodě. Jenže tentokrát řidič nezastavil a dokonce prorazil železniční závoru. Uvnitř autobusu v té době sedělo zhruba 20 lidí.

Související obsah

"My jsme zjistili, kdo to byl, dali jsme tyto informace policii. Nám dal stejnou informaci, takže tady musí rozhodnout policie, jak to bylo," má jasno ředitel ČSAD Kladno Ludomír Landa. Jenže policie se k vyřešení případu zatím moc nepřiblížila. "Po pachateli se intenzivně pátrá a prošetřuje se několik verzí," potvrzuje mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Mezi nimi je i ta o údajném nákladním autě, které závory prorazilo těsně před ním. Auto ale na místě nikdo kromě řidiče autobusu neviděl. Ten má teď údajně volno, a pak ho čeká nucená dovolená - dokud se nehoda nevyřeší. Pokud se navíc ukáže, že životy cestujících skutečně ohrozil, čeká ho zřejmě vyhazov a obvinění z obecného ohrožení. Za to je až osmileté vězení.
 

Zuzana Štíchová, tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz