Zpravodajství

Žáci dostali pololetní vysvědčení. V pátek mají volno

Žáci a studenti dostali dnes pololetní vysvědčení. Učitelé v něm hodnotili první půlrok jejich práce v tomto školním roce.

"Gratuluju k tvým krásným výsledkům," říkali učitelé a učitelky napříč republikou. Právě dnes totiž školáci dostávali vysvědčení. Ne všichni ale měli na svých vysvědčeních klasické známky - jako například prvňáčci na 1. základní škole v Plzni - Bolevci.
 

"Je to slovní hodnocení. Myslím si, že už si zvykli na to být školačkou a školákem, takže výsledky mají dobrý," uvedla učitelka Michaela Simandlová.
 

Podle paní učitelky se tak ve slovním hodnocení většiny jejích prvňáčků skrývala velká jednička. Ti byli celí nedočkaví a jakmile si ho převzali, začali ho zkoumat. Děti tady v první třídě dostaly samá krásná vysvědčení.
 

Související obsah


Ale ve vyšších ročnících už to bývá prý občas horší. "Jak přibývá učiva, tak ne každý dokáže všechny ty požadavky zvládnout na stejné úrovni," upozorňuje ředitel školy Radek Dolenský.
 

Hlavně ti nejmenší školáci dostávají od rodičů za vysvědčení dárky. Teď v pololetí to prý bývají hlavně čokolády, nebo knížky. Ale děti se těšily hlavně na volný pátek, mají totiž pololetní prázdniny.

ČTĚTE TAKÉ:

Vysvědčení celebrit: Kdo byl šprt? A kdo měl dvojky z chování?

Válková odmaturovala: Máme její vysvědčení! Co misska dostala?

Martin Šnajdr, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz