Zpravodajství

Jak na škytavku nebo SMRADLAVÉ NOHY? Nejlepší a nejlevnější rady!

Jak na škytavku nebo SMRADLAVÉ NOHY? Nejlepší a nejlevnější rady!
Zdroj: Thinkstockphotos

Víte, jaké léčivé věci máte ve své domácnosti? Mnohé z nich vás dokážou pohotově zbavit zdravotních problémů, a dokonce jsou účinnější než běžné léky z lékárny , které jsou navíc drahé. Třeba obyčejná tužka zabírá na bolesti hlavy a vodka na páchnoucí nohy.

Doma máme spoustu věcí, které mohou pomoci od zdravotních problémů a obtíží a přitom skorro nic nestojí. Podívejte se, na rady, které sestavil portál tvnoviny.sk.
 

Vodka na zápach nohou
Skvělým pomocníkem proti zápachu nohou je obyčejná čistá vodka . Potřete si nohy houbou v ní namočenou a nepříjemného zápachu se rychle zbavíte. Vodka totiž obsahuje alkohol, který má antiseptické účinky a také vysušuje. Ničí tak zápach, který způsobují plísně a bakterie, a také odstraňuje vlhkost, kvůli které se rozmnožují.
 

Tužka na bolesti hlavy
Když jste ve stresu nebo trpíte úzkostí, podvědomě sevřete čelist a zuby. Tak se napíná sval, který spojuje čelist se spánky a může vyvolat bolest hlavy. Řešením je dát si tužku mezi zuby, ale nekousat. Automaticky se tak uvolní čelistní svaly, což může zabránit bolesti.

Související obsah

Jogurt na zápach z úst
Nejeden výzkum ukazuje , že živé bakterie v jogurtu mohou potlačit špatný dech , který způsobují bakterie. " Dobré " bakterie v jogurtu mohou odstranit ty " špatné" způsobující zápach, nebo vytvořit nezdravé prostředí pro jejich šíření .


Ústní voda na puchýře
Klasická ústní voda , které osvěžuje dech a je antiseptická , se dá použít i na puchýře . Navlhčete v ní vatový tampon a potírejte si jí puchýř 3x denně. Ten se díky tomu rychle zahojí.
 

Čaj z meduňky lékařské na opary
Meduňka je výbornou bylinnou léčbou na opary, které jsou způsobeny herpetickým virem . Má antivirové vlastnosti .´Připravte si meduňkový čaj z 2 až 4 polévkových lžic bylinek na šálek vroucí vody . Nechte ho vychladnout, pak si nasáklým tamponem v čaji opar několikrát denně potírejte.
 

Lékořice na mozoly a kuří oka
Lékořice ( pendrek), obsahuje látky na bázi estrogenu , které změkčují tvrdou kůži . Vyrobte si domácí pastu z lékořice. Rozemelte několik hůlek lékořice , smíchejte je s půl lžičkou vazelíny , a vetřete směs do drsných oblastí nohy.
 

Tenisový míček na bolavé nohy
Stačí tenisový nebo golfový míček a můžete si udělat jednoduchou, ale účinnou masáž nohou. Odložte boty a ponožky a bosýma nohama přejíždějte jednu až dvě minuty po míčku. Pokud si chcete nohy zároveň i osvěžit , procházejte jimi po láhvi s ledovou vodou.
 

Olivový olej na ekzém
Použijte olivový olej přímo na podrážděné oblasti. Hydratuje a je skvělou volbou na rozdíl od ostatních krémů, které obsahují množství chemických látek. Ty vám mohou podráždit pokožku. Olivový olej také obsahuje antioxidační látky a přispívá k prevenci a odstranění nepříjemných skvrn , které způsobují ekzémy. Spolehlivě zabraňuje vysoušení pokožky. Intenzivní hydratace docílíte tak, že si pokožku, na kterou si nanesete olivový olej , ještě na noc pokryjete folií.
 

Cukr na škytavku
Spolkněte lžičku cukru a škytavka bude v průběhu několika minut minulostí. Cukr totiž upravuje nervové svaly v bránici, které se opakovaně a nepravidelně stahují a jsou doprovázeny stažením hlasivek a specifickým charakterem nádechu - škytáním.

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz