Honička

ZBĚSILÁ HONIČKA: Řidič ujížděl strážníkům i vrtulníku. Takhle ho dostali

Na pražském Černém Mostě ujížděl ve čtvrtek večer tamním strážníkům hledaný muž. Při zběsilé honičce muž projel několik křižovatek na červenou, nakonec ho zastavila špatně zaparkovaná auta.

Strážníci si při projíždění ulicí Bystrá směr Náchodská při hlídkové činnosti všimli osobního vozidla zelené barvy, které v ulici Náchodská mezi obchodním domem a čerpací stanicí porušilo dopravní značení "zákaz vjezdu všech motorových vozidel“.
 

Autohlídka se se zapnutým výstražným světlem vydala vozidlu na uvedené křižovatce naproti," uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová. Jakmile ale řidič vozidla spatřil auto městské policie, zrychlil, objel čerpací stanici a zatočil do ulice Náchodská směr centrum.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o divokém pronásledování:
 


 

Hlídka začala houkat, aby jí ostatní řidiči slyšeli. Během chvíle byla na tachometru služebního vozu strážníků rychlost přes 100 km/h, přičemž ujíždějící vozidlo neustále zrychlovalo. Do honičky se ze vzduchu přidal i vrtulník. "Pronásledovaný řidič při své zběsilé cestě nerespektoval ani červenou na semaforech," doplnila mluvčí.

Související obsah

Uprchlík ujel až do ulice Kapitána Stránského, kde jeho jízda skončila, a to paradoxně kvůli špatně parkujícím autům. "Poté z vozidla vystoupil se slovy: „Máte mě!“. Společně s ním vystoupila i mladá spolujezdkyně.
 

Strážníci muže vyzvali k prokázání totožnosti a provedli u něj dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Muž jim sdělil, že u sebe nemá žádné doklady, proto jim uvedl pouze jméno. Po provedené lustraci bylo strážníkům hned jasné, proč jim dotyčný ujížděl. Byl na něj vydán příkaz k zatčení a navíc měl vyslovený zákaz řízení," doplnila mluvčí.

Související obsah

Muže strážníci na místě zadrželi a následně ho předali do rukou státní policie. Poputuje do vězení a znovu i před soud.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů, tedy Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz