útulek

Blesková povodeň vyplavila záchrannou stanici pro pejsky!

Blesková povodeň vyplavila záchrannou stanici pro pejsky!
Zdroj: TV Nova

Blesková povodeň zdevastovala záchrannou stanici pro tibetské dogy v Řendějově na Benešovsku. Velká voda se přes pozemek prohnala hned třikrát během sedmi dní a nepomohly ani zátarasy, které tam navršili hasiči. Majitelé byli nakonec rádi, že zachránili alespoň zvířata. Vybavení už ale ne.

Třináct tibetských dog, většinou týraných, nebo odložených, se teď musí kvůli povodni spokojit s provizorními podmínkami. Boudy, misky, krmení a další věci - to všechno teď ve stanici chybí. Zničila nebo odnesla to blesková povodeň. V minulých týdnech neudeřila jen jednou, ale hned třikrát.

Pokud chcete záchranné stanici pomoci, můžete zaslat libovolnou finanční částku na číslo účtu: 254 678 057 / 0300, nebo se ozvětě na mail sirfatty@centrum.cz.

"Tady v tom domečku byly vlastně složený pytle - granule pro psy. Tady bylo tak 40, 50 čísel. Tady byly ještě dvě malý štěňátka - ty už jsou odvezený - a ty teda doslova musely plavat," popisuje Helena Krupková ze záchranné stanice.

Související obsah

Dům je nejvýš položený z celé vesnice. První dvě vlny bleskových povodní ještě společně s rodinou a hasiči záchranná stanice zvládla. Ta třetí ale zničila i to málo, co zůstalo. Nepomohly ani provizorní zátarasy. "To byl strašnej fofr, to byly minuty. Až teprve když přijeli hasiči, tak s nima jsme z toho bahna tahali ty, který tam opravdu zůstali," vzpomíná paní Krupková. 

Spoušť se teď v záchranné stanici snaží rychle uklidit. I když tady v Řendějově pršelo naposledy před týdnem, nestihla vyschnout ještě ani zem, ani zvířecí věci. Paní Heleně teď nezbývá než doufat v to, že teplé počasí vydrží co nejdéle.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Eva Knoblochová lízá Bedřicha Lišku. Podívejte se na úchylného psa!

9 nejslavnějších psů a koček na internetu! Znáte je všechny?

hru s přispěním Zuzany Štíchové, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz