TEST: Řízení v žabkách může mít tragické následky! VIDEO

Řídit auto v žabkách nebo pantoflích může být nebezpečné. Při brždění v této volné obuvi se výrazně prodlužuje brzdná dráha, a to až o třetinu, což může mít třeba před přechodem tragické následky. Nevhodná bota může při jízdě z nohy sklouznout a zablokovat pedál. Nejbezpečnější jsou naopak obyčejné tenisky.

S žabkami na nohou koukám jsme dobrzdili úplně nejdál. Noha mi totiž z nich doslova vyklouzávala. "Problém této obuvi je v možnosti sklouznutí z nohy, pádu pod pedál, znemožnění případného brzdění, sešlápnutí jakéhokoliv pedálu k zemi," uvedl Martin Farář z BESIPu.
 

Hodně řidičů ale v létě v pantoflích a žabkách jezdí. "Asi nejkurióznější a svým způsobem i absurdní je případ, kdy paní havarovala, srazila člověka a přitom měla obuty lyžáky," prozradil Igor Sirota z ÚAMK.
 

Nejhůř v testu dopadly pantofle nebo žabky. Brzdná dráha byla o dost delší a v běžném provozu, kdy řidiče může leccos překvapit, mohou být brzdné dráhy o hodně delší.
 

Související obsah


"Rozdíly mezi nejlepším zabrzděním a tím nejhorším, což byly gumové žabky je rozdíl dvou přechodů, to znamená jinými slovy by to člověk neubrzdil a někdo na přechodu by mohl být zraněn nebo ještě hůř," zhodnotil Sirota.
 

Zákon ale vhodnou obuv nenařizuje - vše tedy zatím záleží na nás řidičích.

TV Nova / hmr / Martin Šnajdr, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Test

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz