Inspektor TV Nova

Na zámku Potštejn vás provede hraběnka nebo alchymista

Památkový inspektor televize Nova se tentokrát zajel podívat na Rychnovsko, na barokní zámek Potštejn. Tak trochu jiný zámek, chtělo by se říct hned na úvod.

Všemi nenáviděné nazouvací megabačkory tu nepotřebujete, na prohlídku můžete vzít s sebou psa a 12ti barokně vyzdobenými pokoji Vás provede hraběnka nebo alchymista.

"Já sama hraju – hraběnku Chamaré, proto na mě můžete ještě vidět její ostatky. Ostatky hraběnky? Pozůstatky, samozřejmě," směje se kastelánka zámku Kateřina Skalická.

Kdo má pro strach uděláno, může se vydat i do tzv. Bubákova. Dětem nebo lekavým povahám však před vstupem do podzemí doporučujeme odskočit si na čisté a luxusní toalety.


Související obsah

Čeho se ale bát nemusíte jsou ceny. Dospělí zaplatí za prohlídku 90 korun, děti a důchodci 70. Parkování je zdarma a pro cyklisty je na nádvoří zámku připraven stojan.

Ve vybraných vkusně zrekonstruovaných pokojích lze i přespat, domácí zákusky, které se pečou přímo na zámku, si pak můžete vychutnat třeba v anglickém parku. My tuto sladkou tečku korunujeme navíc zlatou medailí.

jox, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Inspektor TV Nova

Důležité Události

Píše se na Deník.cz