Eliška

STRACH Z OBĚŠENÍ: Vrah Elišky (9) byl převezen do nemocnice!

STRACH Z OBĚŠENÍ: Vrah Elišky (9) byl převezen do nemocnice!
Zdroj: TN.cz

Televize Nova má informace z policejních zdrojů, že muž obviněný z vraždy Elišky je ve špatném psychickém stavu, a hrozí, že si sáhne na život. Proto byl ještě tu noc, kdy jej soud poslal do vazby, převezen do vězeňské nemocnice.

Oficiálně tuto informaci policisté odmítli sdělit. Připustila ji ale ministryně spravedlnosti Helena Válková: "Umístili ho z prostředí běžné vazební věznice do vězeňské nemocnice, kde je zpřísněný režim, kde je neustále, nepřetržitě pod dohledem a přitom je to vězení." Tam má podle informací TV Nova speciální oděv, na kterém se nemůže oběsit, a je pod silnými sedativy.

Pětadvacetiletého muže policie obvinila z toho, že znásilnil a zavraždil devítiletou dceru svojí sestřenice. Tento případ otřásl Českem - i bezcitnému pravděpodobnému pachateli dochází, že ho nenávidí prakticky celá země.

"Stát musí udělat skutečně všechno proto, aby ten obviněný, podezřelý z trestného činu skutečně stanul před trestním soudem," dodala Válková.

Související obsah

Ministryně osobně dohlíží na to, aby se neopakoval případ Otakara Tomka, obviněného ze znásilnění a vraždy devítileté Aničky z Prahy. Policie v březnu 2011 muže zadržela, ten se ale po pěti dnech ve vazbě v pankrácké věznici oběsil na erárních teplácích, a za dva dny zemřel. Trestní stíhání musela policie zastavit, protože proti zemřelému nemůže být vedeno.

Ministryně Válková teď ujištuje rodinu a veřejnost, že v případě vraždy Elišky se nic takového nestane. Podle státního zástupce by vyšetřování mělo být uzravřeno do konce roku, pak obviněný stane před soudem. 

Podívejte se na reportáž:

pet/ Karla Mráčková, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz