Vlašské ořechy

Sezóna vlašáků vrcholí! Za kolik je výhodně koupíte nebo prodáte?

Sezóna vlašáků vrcholí! Za kolik je výhodně koupíte nebo prodáte?
Zdroj: Thinkstockphotos

Urodilo se vám hodně vlašských ořechů a chcete je prodat, nebo si potřebujete ořechy nakoupit do zásoby? Podívejte se, kolik můžete jejich prodejem vydělat, nebo za kolik je koupit nejvýhodněji a ušetřit!

S podzimem přichází i sezóna vlašských ořechů, které se velmi využívají nejenom na pečení, ale pokud si denně dáte alespoň jednu hrst vyloupaných jader, prospívají skvěle i vašemu tělu.


Jestli patříte mezi ty šťastlivce, kterým se na zahradě urodilo vlašáků dostatek, můžete je nabídnout k prodeji a něco si vydělat. Ceny za výkup vyloupaných jader se pohybují okolo 120 Kč za kilogram. Ořechy musí být dobře vysušené. Přibližně o 10 Kč více za kilogram dostanete, pokud budou vyloupaná jádra v neporušených půlkách.
V případě, že svůj strom s ořechy nemáte a přesto si je chcete levně nakoupit do zásoby, počítejte s cenou mezi 160 až 250 Kč za kilo vyloupaných jader. Ještě více ušetříte, když si koupíte ořechy nevyloupané. Celé plody se dají sehnat za 40 až 80 Kč za kilo.


V obchodech se cena vlašských ořechů pohybuje přibližně kolem 400 Kč za kilo, je tedy rozhodně výhodnější, v případě že potřebujete vetší zásobu vlašských ořechů, nakoupit je teď v sezóně. Nejlepší nabídky výkupů a prodeje ořechů najdete například na internetových bazarech, kde si můžete vybrat ty nejlepší  nabídky ve  vašem okolí.

mis, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz