Hrob

Hroby slavných: Tady odpočívá herec Vladimír Menšík!

Hroby slavných: Tady odpočívá herec Vladimír Menšík!
Zdroj: TV Nova

Za měsíc začínají dušičky, svátek všech zesnulých. Hroby našich blízkých v těchto dnech vypadají nejlépe za celý rok. Mnozí však po zbytek roku na údržbu hrobů zapomínají. Rozhodli jsme se navštívit s předstihem hroby slavných, abychom zjistili, jak je o ně postaráno. Začínáme u legendárního herce a baviče Vladimíra Menšíka.

Hrob, ve kterém odpočívá známý herec, se nachází na pražských Olšanech. Od hlavní vstupní brány k němu není daleko, najít ho ovšem není jednoduché. V nenápadné uličce ho prozradí až bronzová deska s Menšíkovým podpisem. Hrob je hezky upravený, nechybí květiny ani svíčky. Je vidět, že je pravidelně navštěvován.


Vladimír Menšík zemřel v květnu roku 1988 ve věku 58 let. Český herec, moderátor, bavič a lidový vypravěč moravského původu je držitelem ocenění národní umělec. Většinu ze svých 150 rolí ztvárnil ve filmu a televizi, divadlu se příliš nevěnoval.

Související obsah

Pro mnohé je symbolem předrevoluční televizní zábavy, je příjemné vědět, že ani po více než pětadvaceti letech od jeho skonu, na něj jeho blízcí ani fanoušci nezapomínají.

ČTĚTE TAKÉ:

Blíží jsou Dušičky. Hroby ozdobte přírodními materiály
NÁVOD na krásný podzimní věnec!

TN.cz/Jakub Deml

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz