Pavel Landovský

"Lanďák" dělal z malých rolí hlavní! Vyberte jeho nejlepší film!

Pavel Landovský zemřel v pátek večer ve věku 78 let ve středočeském Kytíně. Během svého života ztvránil mnoho nezapomenutelných rolí. Vyberte, ve které byl nejlepší.

Pavel Landovský se po dokončení střední školy pokoušel čtyřikrát dostat na DAMU, ale ani jednou neuspěl. Naštěstí se nenechal odradit a pustil se na hereckou dráhu i bez studií. A rozhodně udělal dobře. Prvním filmem, ve kterém se objevil, byl Dědeček  automobil. Landovskému bylo tehdy dvacet let.

Od té doby přibylo v jeho filmografii velké množství dalších rolí. Mezi ty nejznámější filmy, ve kterých hrál, patrí Ostře sledované vlaky, Utrpení mladého Boháčka, Černí baroni nebo Vratné lahve.

Související obsah

"Lanďák", jak se mu přezdívalo, hrál i divadlo. Během své dlouhé kariéry působil v teplickém divadle, v divadlech v Šumperku, Klatovech, a Pardubicích, deset let byl v pražském Činohrením klubu. Pavel Landovský musel kvůli podpisu Charty 77 emigrovat do Rakouska, kde pak žil až do sametové revoluce.  Tam hrál ve vídeňském Burgtheateru.


 
 

Pavel Landovský dokázal z jakékoliv vedlejší role udělat roli hlavní. Jeho styl hraní byl nezaměnitlený a zcela jedinečný. Vybrali jsme několik filmů, ve kterých se nejvíce zapsal do paměti diváků. Vyberte v anketě ten, který se vám líbí nejvíce.

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz