Stephen Hawking

Děsivá předpověď: Geniální vědec tvrdí, že konec lidstva je za rohem!

Děsivá předpověď: Geniální vědec tvrdí, že konec lidstva je za rohem!
Zdroj: TN.cz / isifa.com

Jeden z nejgeniálnějších žijících vědců Stephen Hawking pronesl v televizi BBC velmi znepokojivé věty. Podle dvaasedmdesátiletého fyzika lidstvu brzy hrozí zánik!

Vědci totiž podle Hawkinga překračují hranici ve výzkumu umělé inteligence, která by pro ně měla být tabu. Lidé podle fyzika nemají možnost konkurovat stále inteligentnějším počítačům.

"Jsme příliš pomalí a omezení biologickou evolucí, proto budeme nahrazeni," varuje britský fyzik prostřednictvím médií. Generální ředitel společnosti Tesla a zakladatel SpaceX Elon Musc podle Express.co.uk souhlasí s profesorem Hawkingem: "Umělá inteligence pro nás znamená větší nebezpečí než jaderné bomby."

Primitivnější formy umělé inteligence pro nás sice mohou být užitečné, ale nesmí se to přehánět. Konec lidstva by tedy klidně mohl přijít podobně, jako ho nastiňují některé sci-fi filmy.

Související obsah

Hawking, který trpí amyotrofickou laterální sklerózou, přitom na vývoj technologie spoléhá. Doufá, že mu pomůže komunikovat a žít. Varuje ale před nepředvídatelnými následky lidského pokroku. 

ČTĚTE TAKÉ:

Jágr o konci světa: Beru si prášky na spaní a čekám, vedle koho se probudím

Děsivé Slunce se na nás šklebí. Znamená to snad KONEC SVĚTA?!

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz