Játra

Pečujte více o svá játra a zachraňte si život! Poradíme jak!

Pečujte více o svá játra a zachraňte si život! Poradíme jak!
Zdroj: Thinkstockphotos

Játra patří mezi orgány, bez kterých bychom nepřežili. Mají řadu důležitých funkcí, proto je potřeba se o ně dobře starat a zbavit je nečistot! Vyvarujete se tak řadě dalších nemocí!

V dnešním světě je spousta látek, které nepříznivě působí na náš organismus a orgány v těle. Ať jde o čistící přípravky, ze kterých vdechujeme nebezpečné výpary, nebo o pesticidy, které zůstávají na ovoci nebo zelenině.

Detoxikace těla od chemických a nezdravých látek je proto velmi důležitá. Existuje řada způsobů, jak tělo pročistit a zbavit orgány špatných látek, které se jinak v těle uchovávají po dlouhou dobu.

Velmi důležité je od toxinů zbavit játra. Detoxikují totiž krev od léků, alkoholu a dalších toxinů. Vytváří žluč potřebnou k trávení tuků, nebo ničí staré červené krvinky. Funkcí, kterými jsou pro naše tělo potřebné, je samozřejmě mnohem více.

Jak tedy tento důležitý orgán chránit? Přidejte do jídelníčku tyto potraviny:


Řepa a mrkev - tato zelenina pomáhá detoxikaci jater díky obsahu proteinů

Rajčata - rajčata kromě detoxikace jater chrání i před rakovinou prsu, kůže a plic

Grapefruit - kromě pozitivního vlivu na játra, je skvělý i pro obsah vitamínu C a antioxidanty, které zvyšují produkci detoxikačních enzymů a zvyšují přirozený čistící proces jater

Špenát - stejně jako předešlé potraviny, má vysoký obsah glutathionu, který pomáhá detoxikaci jater

Související obsah

Citrusové plody - obsahují vysoké množství vitamínu C, který pomáhá stimulovat játra a zároveň pomáhá přetvářet toxické látky na ty, které mohou být absorbovány vodou

Zelí - poskytuje detoxikační enzymy, které pomáhají vypláchnout toxiny

Kurkuma - pro játra je to nejoblíbenější koření, aktivně totiž očišťuje játra od karcinogenních toxinů

Vlašské ořechy - kromě glutathionu obsahují i omega-3 mastné kyseliny a aminokyseliny argininu, které podporují čistící akce

Avokádo - i tato potravina pomáhá vytvářet glutathion

Jablka - obsahují pektin, který je nezbytný na čištění a uvolnění toxinů ze zažívacího traktu. Jablka játrům ulehčují při čistícím procesu.

Růžičková kapusta - obsahuje látky, které nutí játra uvolňovat ochranné enzymy.

Související obsah

Česnek - obsahuje síru. Ta aktivuje jaterní enzymy, které čistí játra od toxinů

Čištění jater pomáhá také listová zelenina, pampelišky, chřest, zelený čaj nebo olivový olej. Naopak zatěžující pro játra a jejich detoxikaci jsou obiloviny obsahující lepek, jako je například pšenice. Je proto dobré nahradit tyto obiloviny alternativou, kterou je například proso nebo pohanka.

mis, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz