Norsko

Předvolala si ji norská sociálka, máma ukradených dětí má strach

Předvolala si ji norská sociálka, máma ukradených dětí má strach
Zdroj: facebook.com

Eva Michaláková, které norská sociálka zabavila její dva syny, cítí obrovský strach. Na příští týden si ji sociálka pozvala na nepříjemné jednání. Michaláková má strach, že o syny definitivně přijde.

"Příští týden v pátek mám schůzku s Barnevernem (norská sociálka). Bojím se, že dají mé syny k adopci," řekla Michaláková novinářům z Blesku.
 

V květnu roku 2011 norská sociálka Barnevernet obě děti z rodiny Evy Michalákové odebrala. Rodina žila v Steinebergu a chlapci si údajně ve školce postěžovali, že je tatínek v noci budí a obtěžuje.
 

Podezření na sexuální zneužívání se ale nepotvrdilo, norská policie případ odložila. Norský sociální systém ale odmítl děti vrátit zpět do rodiny.
 

Zájem o péči projevili i prarodiče, ale chlapci uvízli v moci Barnevernetu. Nyní byli oba bratři rozděleni a každý z chlapců je vychováván v jiné pěstounské rodině.
 

Zdroj: facebook.com

 

Eva Michaláková se odvolala k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Stížnost české matky ale byla zamítnuta. Michaláková může své děti vidět dvakrát ročně. Setkání trvá dvě hodiny, jsou mu přítomny pracovnice Barnevernetu a nesmí se při něm pořizovat video ani fotografie. 
 

Přestože oba chlapci mají české občanství, nemůže Česká republika do celé kauzy příliš zasahovat. Česká republika totiž není účastníkem řízení, a tak nemá přístup k dokumentům. Spor se vede pouze mezi matkou a Barnevernetem.
 

Norsko krade i polské děti! Šokující případ malé Nikolky najdete ZDE!
 

Případ, tak jak ho vnímáme a tak jak ho popisují česká média, známe pouze z úst paní Michalákové. Získat vyjádření norské sociálky je nemožné. 
 

"Případ řeší norské soudy. Česká republika nemá žádné možnosti do rozhodování nezávislých soudů zasahovat v Česku, natož v Norsku," řekl již dříve ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.
 

Jak se k ukradeným dětem staví EU? Čtěte ZDE!
 

Prezident Miloš Zeman veřejně slíbil, že je připraven osobně za matku a její děti intervenovat. Zároveň ale matku vyzval, ať dále trpělivě jedná s norskými úřady a tamější sociálkou. 
 

"Pevně věřím, že jich paní Michaláková využije a že norské soudy rozhodnou rychle, nestranně a spravedlivě a že se brzy dočkáme šťastného konce tohoto nelehkého případu," uvedl Miloš Zeman. 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tak tohle VIDEO už je moc: Podívejte se na matku zlitou tak, že se ani kočárku neudrží!

VIDEO: To je síla! Novorozené dítě takto odmítalo opustit nehybnou matku

sta, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz