Vaše téma

VAŠE TÉMA: S radikálním islámem musíme bojovat, říká předseda ODS Fiala

Hostem Kláry Brunclíkové v pořadu Vaše téma byl tentokrát předseda ODS Petr Fiala.

Bývalý předseda ODS Václav Klaus minulý týden ostře zkritizoval svého nástupce ve funkci. Petr Fiala je podle něj sice dobrý teoretik, ale jeho praktické činy exprezident nevidí. Exprezident také prohlásil, že politické strany jsou v Česku v hluboké krizi.

Souhlasí s těmito názory současný předseda ODS Petr Fiala? Co se mu v čele ODS povedlo a co ne? Jaký je jeho plán, na to, aby se k ODS vrátili ztracení voliči? I na tyto otázky jste se mohli lídra ODS ptát.


Otázky, které Petr Fiala nestihnul zodpovědět v přímém přenosu, zodpoví později. Všechny slíbil vypracovat nejpozději do příštího čtvrtka.


"Já si myslím, že už jsme z toho nejhoršího venku, i když musíme čelit nájezdům různých populistických hnutí," řekl Petr Fiala. Znepokojuje ho také pokus prezidenta Zemana změnit politický systém v ČR.


Pokud jde o pád vlády Petra Nečase a velký propad volebních preferencí ODS, Petr Fiala uznává, že hledání viníků je přirozené, ale on osobně Petra Nečase prý za nic neviní.


A tvrdí, že pokud se ODS opět dostane do vlády, nebude lidem ztrpčovat život, nebude potřeba se všude evidovat nebo být neustále kontrolováni.
 

Reportérka TV Nova Klára Brunclíková se Fialy ptala i na aktuální téma: teroristický útok v Paříži. Měla by po masakru v centru Paříže Evropa změnit imigrační politiku? Hrozí něco podobného i v Česku? Jsou Češi dostatečně chráněni a měla by vláda zpřísnit bezpečnostní opatření?


"Západní země musejí aktivně, vojensky bojovat s radikálním islámem. A to ještě mimo naše území. "Útok v Paříži nen útok někde daleko, je to útok uprostřed Schengenského prostoru, v němž se lidé mohou volně pohybovat. Někteří muslimové se ani po několika generacích nepřizpůsobili," tvrdí předseda ODS.


Politici se podle něj nesmějí bát některých ožehavých témat, jako je právě radikální islám. "Když se budeme tvářit, že tato témata kvůli politické korektnosti neexistují, chopí se jich extremistické politické strany," varuje Petr Fiala. Mezi křiklouny Fiala počítá Tomia Okamuru, jehož výroky nenabízejí žádná řešení a jsou prý i trochu hloupé.

Související obsah

Petr Fiala (50 let) je rodákem z Brna. Má za sebou kariéru ve vysokoškolském prostředí. Působil jako rektor Masarykovy univerzity v Brně. Mezi 2. květnem 2012 až 10. červencem 2013 byl ministr školství v Nečasově kabinetu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejnechutnější protest: Egypťanka se vyprázdnila a menstruovala na vlajku islámského státu

Rihanna zešílela? Provokace, útok na muslimy, nebo neobratně projevený souhlas?

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz