Lék

POZOR! Státní ústav pro kontrolu léčiv stahuje tyto přípravky!

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje na svém webu o stažení léčivých přípravků, které byly schváleny v Evropské unii (EU) na základě klinických studií provedených společností GVK Biosciences. Tyto studie nebyly prováděny správně.

Pozastavení registrací léčivých přípravků doporučil výbor pro humánní léčivé přípravky Evropské agentury pro léčivé přípravky už začátkem týdne. Nyní Státní ústav pro kontrolu léčiv nařídil rovnou stažení všech těchto přípravků z trhu.

Léky dříve schválila Evropská unie na základě klinických studií provedených společností GVK Biosciences. Francouzská léková agentura ANSM ovšem věrohodnost těchto studií zpochybnila.

"Těch osm léčivých přípravků, které uvádíme na našem webu (viz níže v tabulce - pozn. redakce), je v tuto chvílí v obchodní distribuci. Pacienti se ale nemusí obávat, můžou ty léčivé přípravky dál používat. Jedná se pouze o preventivní opatření ze strany těch držitelů rozhodnutí o registraci," uvedla mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Lucie Šustková počátkem týdne. Dnes (v pátek) už ale SÚKL nařídil úplné stažení léčiv z trhu.

Podívejte se do tabulky, zda nemáte některý z těchto léků doma: 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Velké neštěstí: Zpěvačka Marcela Holanová je po požití léků v kritickém stavu

Tato dívka je mrtvá. Zabila ji Kim Kardashian! zuří její otec

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz