Vaše téma

VAŠE TÉMA: Primátorka Prahy prozradila i to, jací muži se jí líbí

Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města Prahy, byla hostem pořadu Vaše téma na portálu TN.cz. Mluvila o nahrazení karty Opencard, o situaci v magistrátní koalici ale třeba i o svozu odpadů, nebo jací se jí líbí muži.

Portál karet Opencard ve středu totálně zkolaboval. Karta, která stála Pražany více než miliardu korun, možná bude už brzy úplně k ničemu, protože pražští radní schválili možný návrat papírových kuponů pro MHD.

"Okolo Opencard průběžně analyzujeme situaci. Zvažujeme různé varianty, které předložím radě koncem února. Chceme i dál jednat s EMS, od nichž chceme znát cenu zdrojových kódů, které bychom chtěli odkoupit," uvedla primátorka Adriana Krnáčová v pořadu Vaše téma. "Platíme za něco a nevíme za co," dodala k Opencard primátorka.

Další palčivou otázkou v Praze je svoz odpadů, současná pražská koalice nakonec svůj návrh protlačila díky přeběhlici z TOP 09. "Nevím, jak to někdo mohl dopustit. Vždyť schválili pět JŘBU (jednací řízení bez uveřejnění - pozn. red.) na svoz odpadů. My jsme museli schválit další, ale dali jsme jasný signál, že chceme vypsat otevřené transparentní výběrové řízení," prohlásila primátorka v pořadu Vaše téma.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová také mluvila o tom, co jí na politice překvapilo. "Člověk se musí srovnat s tím, že partneři občas poruší smlouvu. Kolegů si vážím, a snažím se dělat prostředníka, když jsou neshody, ale nějaké zásadní zatím nebyly," řekla primátorka. "Jsem v politice nová a zatím se pořád učím," dodala.

Související obsah

Ačkoliv politika často bývá o kompromisech, Krnáčová o nich nechce ani slyšet. "Kompromisy? Co to je? Vlk se nažere a koza zůstane celá? Co to je? Tak to nechci, na to nemám čas," říká primátorka a kritizuje i bývalé vedení radnice. "Oni tam byli čtyři roky, a za tu dobu ani nevyřešili ty odpadky. Teď po mě chtějí, abych to stihla za dva měsíce?" diví se Krnáčová.

Obyvatele hlavního města už několik let trápí také tunel Blanka, který stále není otevřený. "Probíhají testy. Stále držíme termín přelom března a dubna," prozradila Krnáčová.

Nyní aktuálně musí řešit problémy v pražské záchrance. "Pracujeme hodně rychle, ale za šest týdnů všechno nevyřešíme. Vyposlechla jsem si obě strany, ale potřebujeme nezávislý pohled. Jsou tam různá obvinění, posíláme tam auditory, aby prozkoumali, co se tam děje. Pak to budeme řešit dál," uvedla Krnáčová ke sporům v pražské záchrance. Odboráři totiž požadují rezignaci současného ředitele Zdeňka Schwarze. Navíc záchranáři drží stávkovou pohotovost kvůli údajnému porušování kolektivní smlouvy, zákoníku práce a nevhodnému chování vedení.

Pražská primátorka se na odlehčení v pořadu rozpovídala i o tom, jací muži se jí líbí. "Líbí se mi muži, kteří o sobě pečují. Jsou vtipní, zábavní a sportovní," prohlásila Krnáčová s tím, že teď momentálně žije sama.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ti nejlepší z Muže roku: Podívejte se na nejkrásnější kluky Česka. Jen ve slipech!

Tip na léto: Tyhle pánské plavky budou letos hitem. Líbí se vám?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vaše téma

Důležité Události

Píše se na Deník.cz