Bydlení

Tohle je dům roku: Na střeše má kuchyni a vířivku. GALERIE

Tohle je dům roku: Na střeše má kuchyni a vířivku. GALERIE
Zdroj: oficiální zdroj

Vaříte rádi na čerstvém vzduchu? Pokud ano, určitě vás zaujme tento moderní dům, který vyrostl v luxusní pražské čtvrti Malvazinky. Stavba architektonického studia de.fakto získala od odborníků ocenění Dům roku 2014.

Dům s nádherným výhledem na Prahu je dílem architektů Martina Sladkého a Petra Marka. Prvně jmenovaný v něm bydlí se svou rodinou. Výhled na metropoli si mohou nejlépe vychutnávat právě ze střechy, na které nechybí přes čtyři metry dlouhý stůl se skleněnou deskou i na míru zhotovená čtyřdílná sedací souprava. A také kuchyň a vířivka.

Vše potřebné pro příjemné letní chvíle tedy najdeme na střeše domu. Jeden by si řekl, že není ani potřeba vůbec slézat dolů. To by ale byla škoda, protože interiér domu v ničem nezaostává. Obvod domu tvoří téměř samé sklo, což zajišťuje uvnitř dostatek světla. Většina nábytku v interiéru je součástí stěn, to nejenže dobře vypadá, ale také šetří prostor.

Vychytávkou je také televizor mezi obývacím pokojem a jídelnou, který po vypnutí zmizí. Množství ploch v domě je podsvíceno nenápadnými LED diodami, patří mezi ně i knihovna v obývacím pokoji, kterou diody osvětlují zezadu. Výjimku tvoří dětský pokoj, kde jsou světla přiznaná, pocházejí totiž ze starého bytu majitelů.

Architekt a majitel nemovitosti v jedné osobě o domě říká, že chtěl zkrátka udělat něco pěkného pro svou rodinu. Nic víc a nic míň. Jestli se dům někomu líbí nebo ne, je mu jedno, on je spokojený.

ČTĚTE TAKÉ:

Vila Bartošové je na prodej! Kdo koupí dům hrůzy?

GALERIE: V takovém luxusu si žije královna českých modelek Simona Krainová

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz