šílenec

Muž upozorňoval na šíleného souseda, ten ho nakonec zastřelil

Případ osminásobné vraždy v Uherském Brodě otevřel otázku, zda je stát schopný ochránit své občany před útokem ozbrojeného šílence. Naši reportéři zjistili, že obdobný případ se stal před několika měsíci i na Břeclavsku.

Muž tam zastřelil pětadvacetiletého souseda, který přitom opakovaně upozorňoval úřady, že je jeho soused nebezpečný. Jenže do léčebny šel až poté, co mladíka zabil.

Když policisté odváželi vraha z místa činu, obyvatelé Ostrovánek doufali že zbytek života dožije za mřížemi. Chladnokrevně zavraždil svého souseda. Pětadvacetiletého Vitalije střelil pistolí do hlavy. Tělo schoval v domě a stejně jako uherskobrodský vrah čekal na příjezd zásahovky.

Dnes už je jisté, že tento vrah nebude nikdy potrestán. Zavražděný Vitalij upozorňoval, že jde o nebezpečného šílence. Úřady mu daly za pravdu až po jeho smrti. Znalci potvrdili, že střelec je duševně nemocný a stíhání je zastaveno, nepůjde tedy do vězení, ale do léčebny.


Související obsah


V Česku nejspíš často platí, že problém se řeší až když někdo zemře. Vitalij a jeho rodina opakovaně podávali na souseda stížnosti. To ale není vše – nemocný soused se je také jednou v noci pokusil otrávit. "Dal sklo na komín a všechen kouř šel do baráku," řekla TV Nova partnerka zastřeleného.

Kdyby se o podivína někdo začal zajímat, musel by zjistit to, co vědí policisté až dnes. Na Slovensku získal zbrojní průkaz – přišel o něj dva roky před vraždou, ale zbraň si nechal.

Pak už stačila jen záminka a duševně nemocný muž zastřelil prvního člověka který mu přišel do rány. Ostrovánky byly jen vlásek od tragédie jaká se stala v Uherském Brodu.

jox, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz