Dragoon Ride

Průjezd americké techniky Českem rozpoutal na internetu válku!

Průjezd americké techniky Českem rozpoutal na internetu válku!
Zdroj: isifa.com

Zpráva o tom, že za dva týdne projede přes české území početná americká vojenská kolona, rozpoutala na internetu bouři. Už vzniklo několik petic.

Vznikly i petice a události na Facebooku. Sluší se ovšem poznamenat, že zatím jsou podporovatelé USA vůči odpůrcům ve výrazné přesile.


Důkazem může být porovnání dvou událostí z Facebooku - zatímco událost s názvem Vítání americké armády má nyní přes 300 účastníků, událost Blokáda Dragoon Ride má účastníka jen jediného a to svého zakladatele.


Válka se nicméně pochopitelně vede na internetu i jinde - například portál Aeronet, který je podle některých informací přímo placen Ruskem.


Na něm se objevil článek, podle něhož se chystá akce "českých vlastenců a aktivistů", kteří jsou prý připraveni zastavit demonstraci americké síly za každou cenu a chtějí blokovat hraniční přechody, přes které má americký vojenský konvoj projíždět.

Související obsah


Vznikla i petice, která odsuzuje přejezd známý jako Dragoon ride (Jízda dragounů). Ale i ta byla v úterý ráno se svými 22 podpisy spíš úsměvná. Pro srovnání - petice za odstoupení Miloše Zemana má na stejné stránce přes 100 tisíc podpisů.


Přesto proruské a protiamerické nálady v Česku minimálně někde přežívají - čerstvá petice za vystoupení ČR z NATO má skoro 2,5 tisíce podpisů a petice proti trvalé přítomnosti amrerických vojáků u nás od začátku března podepsalo přes 11 tisíc lidí.


Nic z toho ovšem čtyřdenní průjezd několika stovek amerických vojáků a více než stovky bojových vozidel asi nezastaví. Konvoj má přejet české hranice 29. března a naše území opustit prvního dubna.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz