Blanka Matragi

Matragi zbourala krásnou vilu na Ořechovce. Novou stavět nesmí

Matragi zbourala krásnou vilu na Ořechovce. Novou stavět nesmí
Zdroj: praha6ztracitvar.cz

Radnice Prahy 6 zamítla módní návrhářce Blance Matragi povolení ke stavbě v prestižní čtvrti Ořechovka v Praze. Návrhářka chtěla novou vilu na místo staré, kterou dala zbourat.

Společnost Matragi Design, s. r. o. chce na Ořechovce stavět zcela novou vilu. To ale nejspíš nebude možné, protože návrh stavby je podle radnice vyšší než okolní zástavba.

Vila měla stát v památkové zóně na místě vily, kterou Matragi nechala v prosinci 2013 zbourat. "Vzhledem k tomu, že původní objekt vily byl zdemolován včetně prvního nadzemního podlaží, pozbývá předchozí posouzení přístavby k objektu platnost. Nově předkládanou stavbu je z výše uvedeného důvodu nutné posuzovat jako novostavbu, která by měla splňovat veškeré předpisy a vyhlášky bez výjimek,“ řekla Eva Smutná (TOP 09), zástupkyně starosty Praha 6 pro územní rozvoj a plánování.

Návrhářka s názorem úřadu nesouhlasí. "My jsme v šoku. Vše jsme půl roku konzultovali s památkáři a podobu domu upravovali podle jejich požadavků. Nechci stavět dům v podobě takzvaného podnikatelského baroka, ale unikátní stavbu třetího tisíciletí, která po mé smrti bude sloužit lidem, nestavím si svůj rodinný dům," řekla Matragi ČTK.

Související obsah

Za zbourání vily ve vyhlášené lokalitě Prahy 6 udělil v únoru 2014 stavební úřad Prahy 6 dvě pokuty. Jednu pokutu společnosti Matragi Design, s. r.o., která pozemek i původní vilu vlastní a druhou pokutu pak stavební firmě. Obě pokutované strany se proti pokutě odvolaly. Stavební firmě odvolací orgán – magistrát hlavního města Prahy – pokutu potvrdil. V případě společnosti Matragi Design, s. r. o. odvolací orgán pokutu zrušil a řízení vrátil k novému projednání.

ČTĚTE TAKÉ:

Exkluzivní rozhovor s Blankou Matragi: Je těžké se mnou pracovat!

Blanka Matragi o svém manželství: Přežije i konec světa

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz