U.S. Army

Takhle to bude vypadat, až Českem projede americký konvoj. VIDEO

Českem na přelomu března a dubna projede vojenská kolona americké armády. Bude čítat celkem 516 vojáků a 118 vozidel, z toho většina těžkých typu Stryker. Američané pojedou napříč Českem třemi trasami a třikrát v Česku přenocují. Podívejte se na video na průjezd kolony v Estonsku, přibližně takhle nějak to bude vypadat, až pojede u nás.

Dragoon Ride, to je název pro obří přesun části americké armády šesti zeměmi. Jeden z praporů, který se v těchto dnech účastní pobaltského cvičení Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání) totiž z Estonska, Litvy a Lotyšska zamíří na základnu v německém Vilsecku. Na své cestě projedou také na konci března Českem.

Celkem na našem území stráví čtyři dny (29. března - 1. dubna) a třikrát zde přenocují. Jelikož se jedná o mohutnou kolonu, bude rozdělena na tři části.

Zdroj: tn.cz/ google Maps

První část konvoje překročí hranice Česka v Bohumíně poté zamíří do Ostravy a následně přenocuje ve Vyškově v areálu Vojenské akademie - Velitelství výcviku.Druhá trasa povede přes hraniční přechod v Náchodě, odtud zamíří do Pardubic, kde přespí v areálu 14. pluku logistické podpory. Třetí kolona se do Česka dostane přes Harrachov, odkud zamíří do Liberce. Tam přespí na základně 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany.

Související obsah

Další den (30. března) se všechny tři části kolony přesunou do kasáren v Praze - Ruzyni, první část po dálnici D1, druhá po D11 a třetí po R10. Poslední část trasy absolvuje kolona americké armády 1. dubna. "V několika časově oddělených proudech vyrazí po trase Praha - Plzeň - Rozvadov a dále bude pokračovat do Německa, do své domovské posádky Rose Barracks ve Vilsecku," uvedlo ministerstvo obrany.

Armáda už má vytipována místa, kde by americký vojenský konvoj mohl čelit provokacím. Očekává je zejména na počátku jeho přejezdu. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se pozastavil nad vlnou odporu proti plánovanému průjezdu amerických sil. Dosavadní debatu o něm má za švejkovskou.

ana, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu U.S. Army

Důležité Události

Píše se na Deník.cz