Hanka a Tonča

Udělaly hloupost, řekl Zeman. S Hankou a Tončou se nesejde

Jednaly velmi neprozřetelně, udělaly hloupost, starosti rodině i českému státu. To jsou slova prezidenta Miloše Zemana na adresu dvou unesených Češek Antonie Chrástecké a Hany Humpálové v Pakistánu, které byly v zajetí přes dva roky.

Prezident Miloš Zeman se s osvobozenými dívkami Hankou a Tončou, které byly vězněny více než dva roky, nesetká. "Těm dívkám jenom na dálku popřeji, aby už nikdy neopakovaly tu hloupost, které se dopustily. A všem, kteří se rozhodnou, že budou cestovat do nebezpečných zemí či provincií, doporučím, aby se právě na příkladě těchto dívek rozmysleli," uvedl Miloš Zeman v Prezidentském Pressklubu na Frekvenci 1.

Hanu Humpálovou a Antonii Chrásteckou prezident podle svých slov nenávštíví. "To není Zikmund a Hanzelka, tedy slavní cestovatelé, to je dvojice dívek, které jednaly velmi neprozřetelně. Neprospěly České republice, protože způsobily starosti sobě, své rodině, svým známým a přátelům a koneckonců i českému státu. Já velmi rád přijmu možná v utajení, protože některé věci se nemají zveřejňovat, ty, kdo se zasloužili o jejich osvobození," uvedl v rádiu Zeman.

Hanka a Tonča byly uneseny 13. března 2013 při své cestě do Indie pákistánskou provincií Balúčistán. Dva roky o nich chodily kusé informace. Zvláště na jednom ze zveřejněných videí vypadaly hodně špatně a dokonce se už loučily se životem.

Související obsah

Dívky nakonec osvobodila turecká humanitární organizace IHH. Tu o pomoc požádaly rodiny obou dívek asi před dvěma měsíci. Hana Humpálová a Antonie Chrástecká se vrátily do Česka v sobotu, nyní jsou v jedné z pražských nemocnic.

ČTĚTE TAKÉ:

Ewa Farna vzkazuje Hance a Tonče, které po 2 letech propustili únosi: Jste tak statečné!

TN.cz / hmr

K tématu Hanka a Tonča

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz