Facebook

Trávíte hodiny na Facebooku? Riskujete, že budete mít deprese

Trávíte hodiny na Facebooku? Riskujete, že budete mít deprese
Zdroj: Mediafax

Čím víc času budete trávit na Facebooku, tím budete smutnější a může to vést až k depresím. S tímto tvrzením přišli vědci z univerzity v Houstonu, kteří vysledovali spojitost mezi používáním sociálních sítí a symptomy deprese.

Taky je vám někdy na nic, když si na Facebooku prohlížíte fotky svých přátel z prázdnin a nočních párty, jste svědky jejich povýšení v práci a zkrátka nejste schopni se radovat z jejich nových vztahů a manželství? Naopak si připadáte méněcenní, protože vám se nic takového neděje? Měli byste si na to dát pozor a raději trávit víc času mezi reálnými lidmi. Tím, že trávíte hodně času na Facebooku a až chorobně se zabýváte životy druhých lidí, se srážíte na kolena.

Studie ukázala, že více sklony porovnávat svůj život se životy svých přátel mají muži a jsou tudíž náchylnější k depresím. Vědci ale také přiznávají, že celá spojitost může být úplně opačná, tedy že lidé, kteří trpí depresemi, tráví více času na internetu, než aby šli ven s přáteli.

Související obsah

Výzkumy toho, že sociální srovnávání má vliv na naše sebevědomí, probíhají už od padesátých let minulého století. Současná podoba sociálních sítí ale poskytuje o lidech informace, které by normálně zůstaly soukromé. Tím pádem se také usnadňuje možnost společenského srovnávání.

Ačkoli to vypadá, že se s touhle situací nedá nic moc dělat, protože nikdy nevíte, co vaši přátelé budou na Facebook sdílet a co tedy bude dalším podnětem ke srovnávání, je důležité mít na paměti jednu věc. Většina lidí na Facebook sdílí jen ty hezké věci, které se jim stanou, a ty špatné nechávají stranou. Na oko to pak může vypadat, že je jejich život daleko lepší, než ten váš. Pravda ale může být úplně jiná.

ČTĚTE TAKÉ:

Kluk z Boleslavi napsal na Facebook, že se podřeže. Našli ho v krvi uprostřed koupelny

Měl by být zakázán? Tyto tři holčičky zabil Facebook!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz