Bydlení

Třicet metrů a vysoké stropy. Jak udělat z malé garsonky palác?

Třicet metrů a vysoké stropy. Jak udělat z malé garsonky palác?
Zdroj: interiorholic.com

Třicet metrů čtvereční není zrovna plocha bytu, ze které by určitě nikdo neskákal radostí do vzduchu. Jeden šikovný Polák se však pustil do úprav, které z garsonky udělaly luxusní sídlo.

Hlavním úkolem v nevelkém, původně jednopokojovém bytě, bylo vybudovat oddělenou ložnici při zachování co největšího prostoru. 

Protože má byt vysoké stropy, logickou volbou bylo vystavění nového mezipatra. Aby architekti ze studia 3XA zachovali co nejvíce pocitu z velkého prostoru, zvolili kontrastní kombinaci černé a bílé barvy.

Místo tak zbylo na všechny zóny bytu. Obývací s útulnou pohovkou, praktická a minimalistická kuchyňská zóna s praktickým barem udělaným ze surové dřevotřísky či schody vyvedené zároveň jako velký úložný prostor. Cíl byl jasný - využít každý centimetr bytu co nejvíce.

Související obsah

Přestavba jedné místnosti na kompletní byt se vcelku povedla, co říkáte? Dokázali byste bydlet v takto přestavěné garsonce, nebo vám třicet metrů v této podobě připadá málo?

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz