Sršni

Smrtící zmutovaní sršni děsí Evropu! Už zabili šest lidí

Evropou obchází strach. Stěhuje se po ní totiž roj smrtících sršňů. Ve Francii po sobě zmutovaný hmyz zanechal šest mrtvých. A míří dál...

Roj čítá podle dostupných informací a odhadů odborníků až miliony kusů sršňů velkých přibližně 5 centimetrů, jsou to tedy pořádní obři. Ve Francii mají na svědomí už nejméně šest lidských životů, všech šest obětí zemřelo po bodnutí žihadlem na alergickou reakci.

Smrtící sršni pocházejí z Asie a mají za sebou mutaci na evropské podmínky, na které nebyli původně zvyklí. Ale přizpůsoblli se velmi rychle. Zákeřný druh napadá včely a odnáší je pryč z domovského úlu. Včelami krmí sršni svá mláďata. Když z včelího úlu unesou dostatečné množství včel, a úl je už poměrně oslabený, zaútočí na něj sršni plnou silou a prostě ho vyplení.

Související obsah

Lidé ve Francii si teď asi oddechnou, když vědí, že roj smrtících sršňů jejich zemi opouští, strach se ale přesouvá do dalších evropských zemí - teď právě podle odhadů vědců míří sršni do Velké Británie, kde už se na jejich invazi pečlivě připravují. Místní sdružení včelařů už se začalo scházet a vymýšlet, jak se proti invazi nebezpečných sršňů bránit.

Do Francie se měli sršni dostat s dovezenými rostlinami z Číny už v roce 2004. Jen malý počet sršňů dokázal za pár hodin zdecimovat na 30 tisíc včel, což samozřejmě způsobilo regionální pokles v produkci medu.

ČTĚTE TAKÉ:

Úchvatná přeměna lidí ve zvířata! Umělkyně dokáže s barvami úžasné věci!
Bodnutí hmyzem: co dělat?
Malé dítě s alergií bodl hmyz: co dělat?
Angelina Jolie a její děti se živí cvrčky

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz