Domácí

Autem na Sněžku! Mladík se zbláznil a vjel do chráněné oblasti

Autem na Sněžku! Mladík se zbláznil a vjel do chráněné oblasti
Zdroj: Facebook / TN.cz

Hasiči, povolaní k autu visícímu ze stráně, nejspíš nevěřili vlastním očím. Na pěší trase, hluboko v první zóně Krkonošského národního parku, je totiž nečekal terénní vůz, nýbrž miniaturní kupé.

Čyřiadvacetiletý muž z Hořic u Hradce Králové si v neděli dopoledne vyjel na výlet na Sněžku. Místo odstavení svého automobilu na některém z parkovišť pro turisty se však řidič rozhodl, že si cestu první zónou národního parku projede. Auto, které si pro náročný terén pěší zóny zvolil, bylo kupé Ford Puma.

Zdroj: Hasiči Velká Úpa - Pec pod Sněžkou

Se svým vozem urazil uzavřenou oblastí poměrně slušnou vzdálenost, hasiči jej našli až na ostré zatáčce u kovárny za kapličkou v Obřím dole. Ford visel čelem dolů z pěší zóny a vyžadoval rozsáhlý zákrok hasičů, nejen při vyprošťování, ale i při cestě zpět.

Související obsah

Mladý řidič dostal na místě pokutu 1000 korun a celý případ bude dále řešit Krkonošský národní park, který bude v rámci správního řízení požadovat podstatně přísnější trest. Nejen v rámci ochrany životního prostředí, ale i jako varování dalším řidičům, kteří by se do chráněné oblasti mohli vydat – o ojedinělý případ totiž nejde, i když co se drzosti týče, tento případ nikdo jen tak netrumfne.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Snowboardistu zavalila lavina. Hororovou situaci natočil na VIDEO!

GALERIE: Mareš a Faltýnová při žhavé líbačce na lanovce v Tatrách

hrb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz