Petr Kramný

KAUZA Kramný: Egypťané zadržují důkazy! Šlendrián, nebo zlý úmysl?

KAUZA Kramný: Egypťané zadržují důkazy! Šlendrián, nebo zlý úmysl?
Zdroj: TN.cz

Advokátka Petra Kramného Jana Rejžková byla velmi zaskočena z obsahu dopisu, který poslal do redakce TN.cz egyptský právník. Připouští, že šokující fotografie by mohly být opravdu součástí egyptského spisu, zároveň ale v rozhovoru pro TN.cz popsala, jak nefunguje spolupráce s egyptskou stranou.

Redakce TN.cz v sobotu zveřejnila dopis egyptského advokáta, který zastupoval Petra Kramného. Advokát v dopisu, který poslal do redakce TN.cz, tvrdí, že fotografie mrtvých těl Moniky a Kláry Kramné jsou součástí egyptského spisu k případu.

"Mě to připadá, že jsou to skutečně fotografie pořízené v souvislosti s pitvou na oddělení patologie. Takže si myslím, že by jeho sdělení (egyptského právníka - pozn. redakce) mohlo být pravdivé. Netvrdím, že je, ale mohlo by být pravdivé," říká o fotografiích mrtvých těl Moniky a Kláry Kramných advokátka Petra Kramného Jana Rejžková.

Je trochu podivné, že česká justice nemá k dispozici egyptský spis, aby měla o případu smrti dvou Češek na dovolené v Hurghadě kompletní informace. Jana Rejžková říká, že egyptská strana nespolupracuje. "Dozorující státní zástupce požádal Egypt cestou mezinárodní právní pomoci o součinnost. Na to nikdo ani neodpověděl, takže jsme přestali doufat, že bychom se tam dostali," popisuje komunikaci s egyptskou stranou Jana Rejžková.

Související obsah

Nakonec Egypťané po dalších urgencích přece jen nějaké informace poslali. "Pak šly další žádosti o poskytnutí spisu a z Egypta chodil v jakýchsi etapách, vždycky přišly nějaké části, ale fotografie nebyly součástí. A naše policie, ani státní zástupce nemá možnost tam poslat nějakou, řekněme, protestní nótu ve smyslu "chybí nám to a to". To v těch mezinárodních vztazích nejde. Takže my musíme být vlastně rádi, že nám něco poslali," říká Jana Rejžková v rozhovoru pro TN.cz. "Ale v souvislosti s pitvou nepřišla jediná fotka," dodává Rejžková.

Ohledně disků, na kterých by měly být podle dopisu egyptského advokáta další důkazy, nemá obhájkyně Petra Kramného vůbec žádné informace. "Já vůbec nevím, o čem píše. Vůbec. Na to vám nedokážu odpovědět," byla Jana Rejžková viditelně zaskočená z této informace. Advokát totiž v dopisu píše, že existuje 5 CD nosičů s technickými důkazy. Co na nich je? To zatím čeští právníci pracující na případu netuší.

Související obsah

O dalším vývoji kauzy Petra Kramného a součinnosti s egyptskou stranou ohledně získání dalších důkazů vás budeme informovat.

NEPŘEHLÉDNĚTE.

GALERIE: Egyptská policie hledá Rusy, kteří zneuctili pyramidy tímto pornem

VIDEO: Šok v egyptské kuchyni. To zanechá na Míše Dolinové následky...

Teď půjdeš a omluvíš se! Kuriózní zásah policie je hitem internetu

Správná výchova nebo trápení dětí? Matka požádala policisty, aby fingovali zatčení syna

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Petr Kramný

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz