Vražda

Měli jsme se dnes vidět, říká Petr Janda o zavražděném příteli

Měli jsme se dnes vidět, říká Petr Janda o zavražděném příteli
Zdroj: facebook.com

Brutálně zavražděný Robert H., kterého v noci ze soboty na neděli ubodali na severním okraji Prahy maskovaní lupiči, vedl zajímavý život. Po revoluci zázračně zbohatnul a přátelil se s frontmanem kapely Olympic Petrem Jandou.

"Pro mě je to nesmírně bolestivá záležitost. S Robertem jsem se kvůli společné firmě poslední dva roky scházel každé pondělí," řekl TN.cz frontman Olympiku Petr Janda.


Na dotaz, zda kapela například na počest zavražděného Roberta H. neuspořádá vzpomínkový koncert, Petr Janda jen krátce odvětil, že momentálně má úplně jiné starosti.
 

A kdo byl vlastně Jandův ubodaný kamarád? Robert H. za komunismu pracoval ve společnosti Ferona. Po sametové revoluci, na vrcholu kupónové privatizace, si Robert H. spolu s kolegy vypůjčil peníze a firmu, která byla v té době národním podnikem, odkoupili.


Petr Janda o smrti Roberta H. :A protože ji vedli dobře, akcie nově vzniklé Ferony a. s. stoupaly v ceně a když je tak Robert H. po nějaké době prodal, doslova pohádkově zbohatnul. Podle záznamů v obchodním rejstříku ovšem zavražděný muž ještě před mistrovským tahem s Feronou podnikal i jako automechanik a provozoval spediční firmu.


Robert H. byl velkým fanouškem skupiny Olympic - s jejími členy se nejen přátelil, ale dokonce neměl problém přispívat na některé koncerty známé české kapely.


Vztahy mezi Robertem H. a frontmanem Olympiku Petrem Jandou se ještě prohloubily před dvěma lety, kdy spolu staří kamarádi založili firmu jménem Only Papaya.


Ve společnosti, která prodává luxusní kosmetické přípravky s vysokým podílem papáji, nemá podíl jen Petr Janda, ale i jeho dcera Marta, která je zároveň tváří společnosti.

Související obsah


Podle výpisu z obchodního rejstříku vložila Marta Jandová (nyní Marta Verner) do firmy 20 tisíc korun za desetiprocentní podíl, Petr Janda 70 tisíc za podíl 35 procent a zavražděný Robert H. do firmy investoval 40 tisíc, za něž měl pětinový podíl.


Petr a Marta Jandovi dokonce natočili i krátkou, minutu a půl dlouhou písničku, která kosmetiku s papájou propaguje.


Robert H. už ovšem nikdy žádný koncert Olympiku neuvidí - v noci ze soboty na neděli ho totiž ve vile v Újezdu nad Lesy ubodali neznámí maskovaní útočníci. Zatím není jasné, zda muži zaútočili proto, že je majitel domu načapal nebo zda do vily už šli s úmyslem vraždit.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin o případu: 

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz