Třešně

Kam se vydat na SAMOSBĚR TŘEŠNÍ? Přehled PO KRAJÍCH

Kam se vydat na SAMOSBĚR TŘEŠNÍ? Přehled PO KRAJÍCH
Zdroj: Thinkstockphotos

Třešně už začínají pomalu dozrávat a stejně jako v případě jahod - je můžete mít levněji, když si je natrháte sami. Podívejte se, kde je to možné.

Samosběr třešní není dostupný v každém kraji. Natrhat si je můžete u pěstitelů prozatím v šesti krajích v Česku. Třešňové stromy najdete samozřejmě i volně v přírodě, ne všechny ale můžete jen tak otrhat.

Abyste se nedopustili krádeže, je tu nová iniciativa Na ovoce, o které jsme psali již dříve. Díky ní zjistíte, který ovocný strom je veřejně přístupný. 

Související obsah

Samosběry třešní nabízí velké firmy a farmy. Mnohdy ale na samosběr třešní narazíte i v běžné internetové inzerci od soukromníků, takže se určitě vyplatí sledovat nabídky těsně předtím, než se vydáte trhat.

Podívejte se v přehledu, kde letos můžete koupit třešně na statcích a v sadech: 

 

Prodej a samosběr třešní Kolín
Firma Jaroslav Havrda nabízí samosběr a prodej třešní. Více informací najdete na webu: samosber-tresni@seznam.cz. Cena za jeden kilogram třešní je 20,- Kč. 

Související obsah

Farma Lotouš - Slaný

Farma Lotouš nabízí jahody, maliny, ostružiny, třešně, meruňky, broskve a švestky. Více informací najdete na webu farmalotous.cz. 

Ekofarma Šumava, Nýrsko  

Ekofarma Šumava nabízí samosběr třešní a později i hrušek a jablek. Samosběr včetně ceny je stanoven po domluvě. Více informací na telefonním čísle: 602 267 983. 

Související obsah

Biostatek, Zámecká 20, 364 55 Valeč

Sad plný vzrostlých třešní se rozprostírá na jednom z valečských jižních svahů. Více informací dostanete na telefonním čísle: 775 272 678.

Zemědělské družstvo Bašnice


Pěstování a prodej jablek, třešní a višní. Samosběr není vždy jistý. Je potřeba si tam nejdříve zavolat. Telefonní číslo je následující: 493 698 123.

Sady Klášterec

Prodej a samosběr ovoce v Klášterci nad Ohří. Hlavním produktem jsou v této firmě především jablka, v menší míře višně, třešně, hrušky a slívy. Bližší informace dostanete na telefonním čísle: 777 744 581. 

Sad rodiny Machů - Trnové pole 


V sadu u Trnového pole najdete samosběr třešní a meruněk na kvas. Bližší informace dostanete na telefonním čísle: 720 511 780. 
 

ČTĚTE TAKÉ:

Tipy na ovocnou snídani. Bude lahodit vašemu oku i žaludku!

Vegetariáni, pozor, maso je i v banánech!

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz