Přehled

Sezóna JAHOD je tu! PŘEHLED po krajích, kde je nasbírat či koupit

Sezóna JAHOD je tu! PŘEHLED po krajích, kde je nasbírat či koupit
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Nejsladší období roku je tady! Jahody miluje snad každý. Lze si je pohodlně koupit v obchodech, ale po samosběru nebo od poctivého farmáře budou pravděpodobně chutnat lépe.

Pokud se vydáte rovnou k pěstitelům jahod, ušetříte, a pokud si je i sami nasbíráte, může to být i dobrá zábava pro celou rodinu. Jahody jsou navíc velmi zdravé, obsahují velké množstí vitamínů a minerálů. Ideální jsou také, pokud chcete zhubnout.

Podívejte se, kde jahody pořídit v okolí vašeho bydliště. Jahody se většinou sbírají celý červen a první polovinu července. Než se ale vydáte na cestu, raději si ještě telefonicky nebo na webových stránkách daných plantážích ověřte, zda mají opravdu otevřeno. Otevírací doby náhodně vybraných jahodáren se mohou měnit podle počasí a úrody. 

Kunratice, Michal Jakoubek

Prodej jahod v Kunraticích probíhá každý den od 7:00 do 18:30. Cena jahod je 72,- Kč/kg. Samosběry jahod se budou konat až přibližně po 10. 6. 2015 (včas oznámí termíny prvních samosběrů). Maximální cena jahod na samosběru bude 44 Kč/kg.

Kunratice, K Šeberáku, ing. Václav Macháček

Samosběr jahod začal 2. června 2015, cena je 40 korun za kilogram jahod. Kunratické jahody si můžete i koupit, cena je 72,- Kč/kg.

Vraňany

První samosběr začne kolem 10. června. Cena jahod, když si je nasbíráte sami je 40 Kč/kg. Další Doporučujeme si předem termíny samosběrů ověřit na telefonu 315 691 988. Prodej jahod je v plném proudu. Zakoupit si je můžete denně od 8 do 20 hodin. Cena prvních jahod je 60 Kč/kg, výběr 90,- Kč/kg.

Sedlčánky

Samosběr jahod už začal. V první fázy samosběru jsou jahody za 35,- / kg, později budou o pár korun dražší. Prodej jahod na místě už také začal. 

Rataje nad Sázavou

Větší množství natrhaných jahod je třeba předem telefonicky domluvit na čísle 605 586 323. Samosběr probíhá denně od 7 do 19 hodin. Cena samosběru je 40 Kč/kg. Natrhané jahody si můžete koupit za 55 Kč/kg.

Jahodárna Klatovy

Cena natrhaných jahod bude 65 Kč/kg,cena samosběru bude upřesněna před zahájením. Pro bližší informace volejte na tel: 604 557 096, 731 091 819.

Související obsah

Jahodárna Štěnovice 

Levnější jahody než v obchodech seženete i zde. Jahody natrhané stojí 70 Kč/kg, samosběr jahod je za 55 Kč/kg. Otevřeno je od 8 do 18 hodin. 

Farma Lotouš

Sklizeň jahod probíhá celý červen. Ve stánku si můžete jahody zakoupit čerstvě natrhané. V loňském roce byla cena prvních jahod 90Kč/kg, později se pohybovala kolem 65 Kč/kg. Bližší informace dostanete na čísle: 724 304 216. 

Most, směrem na Havraň

Samosběr jahod už začal. Otevřeno je od 8 do 19 hodin. Cena se bude pohybovat kolem 40 až 60 korun za kilogram jahod.

Farma Stebno u Petrohradu

V současné době v tomto kraji samosběr téměř nikde neprobíhá. V době sklizně najdete u silnice Praha - Karlovy Vary najdete natrhané jahody z Farmy Stebno u Petrohradu za cenu od 70 korun za kilogram. Bližší informace najdete na telefonním čísle 774 007 744. Termín samosběru bude upřesněn po 8. červnu. Cena takových jahod bude do 40,- Kč/kg. 

Bavorov

V Bavorově plánují zahájit samosběr a prodej jahod v první polovině června. Plantáže budou otevřeny od 8:00 do 18:00 hodin. Cena samosběru je 45,- Kč/kg. Bližší informace na čísle 602 455 554.

Související obsah

Jahodová plantáž Dolní Pěna

Samosběr jahod zatím neprobíhá, o začátku bude prodejce informovat na svém webu. Cena bude 40Kč/kg. Objednávky na natrhané jahody již ale přijímají na telefonech 734 578 570 nebo 777 159 229. Natrhané jahody stojí 70,-Kč/kg.

Sempra, Turnov

Plná sezona vypukne do 14 dní. Natrhané jahody si můžete koupit za cenu 65Kč/kg. Jahody v samosběru pak budou stát Ceník jahod: samosběr 33kč/kg.

Jahody Staré Ždánice a Podůlšany

Specializují se zde především na sklizeň formou samosběru. Cenu kilogramu jahod ještě nezveřejnili. Bližší informace najdete na telefonním čísle 607 952 098.

Piletice 

Samosběr jahod zde už začal. Probíhá ode 8 do 18 hodin. Cena jahod je 45,- Kč/kg. Termíny samosběru závisí na stavu porostu, oznamují je vždy na svých webových stránkách. 

 

Jahody Havlíčkův Brod a Česká Bělá

Samosběr a prodej čerstvě natrhaných plodů jahod na Vysočině. Plantáže se nachází v Havlíčkově Brodě - část Vršovice a v České Bělé u Havlíčkova Brodu. Natrhané jahody stojí 55 Kč/kg. Předpokládaný začátek sběru jahod je mezi 12. a 15. červnem. Vše však záleží na počasí. Termíny sklizní zveřejní na svých webových stránkách.

Jahody od Houdy, Přelovice u Pardubic

Samosběr jahod na plantážích v Přelovicích pokračuje ve středu 3.6. od 14 do 18 hodin, ale zralých plodů je již méně, musí opět dozrát. Ve čtvrtek bude proto plantáž uzavřena. V pátek bude otevřeno od 7 do 17 hodin, v sobotu opět zavřeno. Pro velké množství objednávek na nasbírné jahody již nové objednávky přijímají. Dále bude sklizeň pokračovat již jen samosběrem. Další informace o samosběru budou na webu nebo na telefonu: 466416309.

Související obsah

Osík - Klička s.r.o.

Zahájení letošní sklizně jahod bude začátkem června. Formy prodeje budou stejné jako v loňském roce: samosběr cena 35,-kč/kg. Termíny samosběrů budou upřesňovány podle začátku a průběhu sklizně. Trhané jahody cena 46,-kč/kg, baleno po 4kg.

Staré Ždánice a Podůlšany

Samosběr jahod už začal. Probíhá denně od 7 do 18 hodin. Cena za kilogram vlastnoručně nasbíraných jahod bude 40 korun. 

Jahodárna Bratčice

Samosběr jahod byl zahájen už prvního června. Cena za kilogram nasbíraných jahod je 40 korun. Sbírat můžete od pondělí do pátku mezi 7 a 18 hodinou. 

Jahodárna Brno - Slatina

Samosběr začíná 8. června. Přesné časy najdete na webových stránkách. Cena jahod bude stanovena podle aktuální kvality sbíraných plodů. 

Moravský Žižkov, ovocnářství Buzrla

Samosběr jahod začíná 3. června. V neděli se sběr nekoná, aktuální informace si raději pohlídejte na webu. Cena jahod samosběru je 45 Kč/kg.

Jahody z Holešova

Samosběr již začal. Otevřeno je denně od 9 do 20 hodin. Aktuální cena samosběru je 55,- až 65,- Kč za kilogram jahod. Jahody z Holešova ale koupíte i na stáncích na tržnici ve Zlíně, v Holešově, v Martinicích, v Bystřici pod Hostýnem, v Otrokovicích - Trávníky, v Kroměříži, ve Vizovicích a ve Slušovicích.

Skrbeň u Olomouce

Jahody si můžete nasbírat i letos ve Skrbni u Olomouce. Informace o zahájení sklizně a ceně jahod budou prodejci informovat na svém webu a facebookové stránce. 

Jahodárna Olomouc – Slavonín


Samosběr v roce 2015 bude zahájen koncem tohoto týdne. Cena jahod bude vždy stanovena podle aktuální kvality sbíraných plodů. Sbírat budete moci denně od 8 do 18 hodin, kromě soboty, kdy bude zavřeno.


 

V Moravskoslezkém kraji aktuálně samosběr jahod neprobíhá.

pet, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz