Kaskadér

Kaskadér vylezl na obří oblouk stadionu, bojuje tak se strachem!

Čtyřiadvacetiletý James Kingston se stal prvním člověkem v historii, který vyšplhal na vrchol oblouku, který zdobí londýnský stadion ve Wembley. Nic pro slabé žaludky.

Odvážlivec strávil ve více než stometrové výšce přibližně dvě hodiny, během nichž se procházel, fotil a natáčel. Když přestal balancovat na hraně propasti, svěřil se, že se ještě nikdy necítil tak povzneseně jako na vrcholu této ikonické londýnské stavby.


Zároveň ovšem Kingston varoval případné "huráisty", kteří by ho chtěli napodobit, aby to raději ani nezkoušeli. Kaskadér, který v minulosti šplhal například po mrakodrapech v Saúdské Arábii, totiž na vrchol oblouku nešplhal vlastními silami a "načerno".

Související obsah


Na dechberoucí kousek totiž dohlížel tým třiceti lidí a plánování kousku trvalo čtvrt roku, než výstup konečně dostal zelenou. A sám Kingston se na vrchol oblouku dostal zavřený v jakémsi údržbářském výtahu, který se skrývá uvnitř tlustého kabelu.


Není bez zajímavosti, že mladého Brita k šíleným kaskadérským kouskům dovedlo to, že trpěl závratěmi a bál se výšek. A lezení po výškových budovách se pro něj stalo jakousi léčbou šokem.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz