Závod

Gočárovy schody – nevídaný závod horských kol v centru Hradce Králové

Závod horských kol v historickém centru města? Proč ne! Ve středu 17. 6. 2015 se v Hradci Králové na Velkém náměstí poprvé představí závod horských kol Gočárovy schody. Dle slov pořadatelů se již při prvním ročníku máme na co těšit.

Zdroj: TN.cz

Divácky atraktivní závod odstartuje ve 14 hodin, kdy si na trati poměří síly nejmladší účastníci programu. Tento úvodní závod je zahrnut do seriálu cyklistických závodů pro žáky základních škol Pardubického a Královéhradeckého kraje s názvem Hledá se vítěz s TV Nova. Z každého z celkem devíti nominačních závodů postoupí nejlepší závodníci do finále, které se uskuteční 27. 9. 2015 ve Vysokém Mýtě. Patronem tohoto seriálu závodů je stejně jako v minulých letech orlickoústecký rodák a olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

Před odstartováním kategorie elite se v 17:30 na start postaví závodníci kategorie hobby, kteří si otestují stejnou trať jako jezdci elite. Cyklisté pojedou 25 minut s jedním závěrečným kolem.


Odpolední akce na Velkém náměstí vyvrcholí v 18:30 závodem mužů elite. Z těch nejúspěšnějších se můžeme těšit na Jaroslava Kulhavého nebo Jana Škarnitzla. Kritérium, jehož se účastní i další profesionální čeští bikeři, se pojede 40 minut s jedním cílovým kolem. Po vyhlášení výsledků proběhne autogramiáda nejlepších závodníků kategorie mužů elite.

Na okruhu o délce 1,3 kilometru nebude chybět bezesporu nejzajímavější úsek trati a to výjezd po Gočárových schodech. Cyklističtí nadšenci budou mít možnost podpořit závodníky i při průjezdu Pivovarským náměstím s následným sjezdem po schodech k zimnímu stadionu.

V kategorii elite budou vypsány finanční prémie do desátého místa, v kategorii Hledá se vítěz s Novou a hobby budou připravené věcné ceny pro první tři nejrychlejší jezdce od partnerů závodu, kterými jsou Mitas, Všeobecná zdravotní pojišťovna, Primátor, Fantazie - bytové doplňky, Ghost, Prodoli, Amulet, Bárta.bike, Scuderia Praha, Festival park a Bageterie Boulevard. Partner akce Prodoli věnoval do tomboly horské kolo v hodnotě 15 000 korun, výrobce Amulet daroval dětské kolo v hodnotě 8 000 korun.

Během celého odpoledne se pro zájemce nabízí možnost seznámit se s cyklistickými novinkami a vyzkoušet si jízdu na elektrokole Apache, kterou poskytuje hradecký obchod Bárta.bike. K dispozici budou i značky kol Lapierre, Ghost, Electra nebo Amulet.


Mediálními partnery akce jsou TV Nova, Rádio Černá hora, MTBS, Maxim a Cyklonovinky.cz.

Nad závodem v Hradci Králové a celým seriálem Hledá se vítěz s TV Nova převzali záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, hejtman Královéhradeckého kraje Luboš Frank a město Hradec Králové.

Přihlášku do závodu hobby naleznete zde.
Registrace do závodu seriálu Hledá se vítěz s TV Nova zde.
 

Harmonogram závodu:
06:00 – zahájení stavby trati závodu
12:00 – prezentace seriálu Hledá se vítěz s TV NOVA
14:00 – start seriálu Hledá se vítěz s TV NOVA (10 kategorií)
17:00 – vyhlášení závodu Hledá se vítěz s TV NOVA
17:00 – veřejný trénink – otevřená trať
17:30 – konec veřejného tréninku
17:30 – start a žehnání závodníkům „HOBBY“ – 23 min. + kolo
18:00 – cíl závodu „HOBBY“
18:15 – prezentace závodu ELITE MEN
18:40 – start a žehnání závodníkům ELITE MEN – Komenského ulice – 50 min. + kolo
19:50 – cíl závodu ELITE MEN
20:00 – slavnostní vyhlášení vítězů hlavního závodu
21:15 – ukončení programu
21:16 – after párty

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Závod

Důležité Události

Píše se na Deník.cz