Pošťák

Věříte pošťákovi? Pošta tají, kolik jich ročně vyhazuje kvůli krádežím

Věříte pošťákovi? Pošta tají, kolik jich ročně vyhazuje kvůli krádežím
2014-06-18_Odpoledni-noviny |

Věříte svému pošťákovi? Jste si jistí, že vám doručuje všechny zásilky? Nenechává si něco pro sebe? Přesně tohle totiž dělala jedna pošťačka ze Zlína - v její kapse skončily desítky tisíc korun, které rozhodně nebyly její. Kolik pošťáků takto krade? Těžko říct...

Všechno začalo tak, že na policii se obrátila žena, které přišla upomínka pro nesplácení půjčky. Úvěrová společnost po ní chtěla 51 tisíc korun. Kriminalisté začali zkoumat účty placené kartou a zjistili, že útraty má na svědomí známá okradené, která tehdy pracovala jako pošťačka.

Úvěrovou kartu nedoručila, nechala si ji a pak si počkala i na dopis s pinem, kartu aktivovala a začala utrácet. "Několika pokusy se jí podařilo vyčerpat téměř celý 40tisícový limit úvěrové karty. Vybírala z bankomatu a platila kartou u obchodníků," uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nepoctivé pošťačce teď hrozí za porušení tajemství dopravovaných zpráv, podvod a neoprávněné opatření platebního prostředku až pět let vězení.

V souvislosti s tímto případem položila TV Nova České poště otázku, s kolika pošťáky je za jeden rok rozvázán pracovní poměr kvůli kradení zásilek. Mluvčí České pošty Eva Krejčí ale odmítla dotaz zodpovědět s tím, že se jedná o interní informace.

A co vy? Věříte svému pošťákovi? Nebo máte pocit, že se občas nějaká zásilka záhadně "zatoulá"? Mění se u vás často poštovní doručovatel? Máte zkušenosti s pošťákem, který krade? Napište nám na e-mail zpravy@nova.cz nebo zavolejte na číslo 606 09 09 09. Děkujeme.

Co si myslíte o České poště? Jsou její služby dobré, nebo máte nějaké stížnosti? Napište nám do diskuse pod článkem, nebo na náš Facebook.

hru / s přispěním Zdeňka Číka, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz