Upgrade

Nový průzkum o telefonování: Jak se liší chování mužů a žen?

Nový průzkum o telefonování: Jak se liší chování mužů a žen?
2014-07-04_WIMBLEDON-2014-9-7-B029400

Ženy si rády povídají a vyměňují zprávy, muži jsou stručnější, ale potřebují na mobilním telefonu více dat. Tak dopadlo srovnání využívání mobilních telefonů u zástupců obou pohlaví.

Ženy jsou při telefonování i posílání zpráv mnohem aktivnější než jejich protějšky. Podle nejnovějších údajů ženy v telefonování skutečně vedou a provolají o třetinu více času než muži. Jejich doba hovorů je za měsíc o více než hodinu delší než u mužů, vedou v délce a počtu hovorů a počtu odeslaných zpráv SMS. Platí to však jen na území ČR, v zahraničí jsou naši muži aktivnější (stráví v zahraničí delší dobu) a telefonují častěji. Během roku provolají celých 70 minut, zatímco ženám stačí 40.

Ve srovnání počtu komunikačních partnerů se obě pohlaví moc neliší. Muži mají podle průzkumu O2 průměrně 15 komunikačních partnerů, což je o jednoho více než u žen. Zatímco ženy jsou upovídanější, mužům více záleží na datovém provozu. Bez něj se rozhodně neobejdou zejména mladí lidé, pro 71 procent osob do 26 let je internet v mobilu naprostou samozřejmostí, kterou dennodenně využívají. Chytrý telefon vlastní 75 procent všech mladých lidí v této věkové kategorii.

Zdroj: Oficiální zdroj


Mladí muži v datování vedou a v průměru zkonzumují 533 MB dat měsíčně, tedy zhruba o 18 procent více než jejich stejně staré protějšky. Jedná se však o průměrnou spotřebu dat, zejména mezi mladými, kteří používají LTE zařízení, se najde řada lidí, kteří na mobilu běžně spotřebují i více než 5 GB dat za měsíc. Průměrný objem přenesených dat ale s rostoucím věkem rychle klesá a rozdíl mezi ženami a muži je mnohem patrnější. Přesto je možné spočítat, že muži spotřebují ve všech starších věkových kategoriích zhruba o polovinu více dat než ženy.

Zdroj: Oficiální zdroj


Zajímá vás, jaké telefony jsou nejoblíbenější? Podle údajů mobilního operátora O2 ženy preferují Samsung Galaxy Trend Plus, u mužů vede střídmější Nokia C2-01. Z mobilů, které podporují nejrychlejší internet 4G LTE to u žen vyhrál Samsung Galaxy S4 mini, před Apple iPhone 5s. U mužů je to stejné, jen v obráceném pořadí.

Další zajímavé články, reportáže a zátěžáky najdete v sekci UPGRADE.Nový díl pořadu UPGRADE uvidíte v sobotu dopoledne na Nově.
 

Zdroj informací a grafika: BigData O2

TN.CZ / vac,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz