Letiště Václava Havla

Král nebes: Největší dopravní letadlo na světě navštívilo Prahu

Největší dopravní letadlo, Airbus A380, přistálo ve středu 1. července v Praze na letišti Václava Havla. Vládce nebes zavítal na pražské letiště teprve počtvrté. V rámci oslav pěti let od otevření linky z Dubaje jej v Praze představila letecká společnost Emirates.

Airbus A380 vstoupil do služby v roce 2007. V současné době jich po světě létá jen něco málo přes 160 kusů. Společnost Emirates sama provozuje 60 kusů v konfiguracích pro 489 nebo 517 cestujících ve třech třídách. Na palubu se ale vejde až 880 cestujících. Stroj měří přes 72 metrů, je vysoký 24 a půl metru a křídla mají rozpětí 80 metrů.

Do Prahy už Airbus A380 zavítal třikrát. Poprvé jej na ruzyňském letišti představila v říjnu 2011 německá společnost Lufthansa v rámci oslav 45. výročí působení na pražském letišti.

V listopadu 2012 musel v Praze neplánovaně přistát airbus Emirates na lince z Dubaje do Amsterdamu, protože jedna z cestujících během letu zkolabovala. Potřetí se airbus v Praze ukázal vloni v březnu, když jej do Prahy poslal Korean Air. Ten plánoval i pravidelné nasazení tohoto typu na linku mezi Prahou a Soulem.

Související obsah

Pražské letiště proto v předchozích měsících prošlo výraznou rekonstrukcí. Stojánka 14 na konci nástupního prstu B byla upravena a byl k ní přistavěn třetí nástupní most, který umožní nástup přímo do horního patra dvoupatrového airbusu. Ve středu si tak odbude svojí premiéru.

Na ploše pražského letiště se ve středu setkal airbus i s Boeingem 747, který byl před jeho uvedením do služby dlouhá léta největším letadlem na světě. Letadlo společnosti Emirates totiž přistálo v 13:25 a v hlavním městě České republiky zůstalo až do 17:05. Čtvrt hodiny před jeho odletem v Praze přistála linka Korean Air ze Soulu odedneška operovaná Boeingem 747.


 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Češi se dočkali! Do Prahy přiletěl gigantický Airbus A380. FOTO a VIDEO

Obří luxusní airbus přistál v Praze. PODÍVEJTE SE DO JEHO ÚTROB

Mladá žena se udusila na palubě letadla! Airbus přistál v Praze

Obří luxusní airbus přistál v Praze. PODÍVEJTE SE DO JEHO ÚTROB

PALÁC VE VZDUCHU: Airbus A380 dosedl na Ruzyni! VIDEO

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz