Policie

Šílený agresor z metra dopaden. Přiznal, proč srazil důchodce 

Šílený agresor z metra dopaden. Přiznal, proč srazil důchodce 
Zdroj: Policie ČR

Pražští kriminalisté konečně dopadli pachatele, který na začátku června strčil sedmapadesátiletého muže do kolejiště metra Kobylisy. Kdo to je, a proč to udělal?

Počátkem června ve stanici metra Kobylisy napadl z neznámých důvodů útočník v pruhovaném triku jednoho z cestujících. Vše natočila bezpečnostní kamera, a tak průběh napadení a tvář útočníka mohli vidět všichni. Policisté po několika týdnech muže zadrželi. 

"Mohu potvrdit, že na základě práce kriminalistů, a na základě spolupráce s občany, policisté dnes dopoledne zadrželi dvaačtyřicetiletého muže, který se k činu doznal a litoval ho. S pachatelem nebyly zahájeny úkony v trestném řízení, respektive nebyl obviněn. Tato osoba totiž bude podrobena znaleckému posudku, jehož závěry budou podstatné proto, zda bude zahájeno trestní řízení či nikoli," sdělil webu Tn.cz mluvčí policie Tomáš Hulan.

Předvedení pachatele na policejní stanici prý proběhlo bez komplikací. Podle Hulana se navíc jedná o člověka, který za sebou nemá kriminální minulost. 

Související obsah

A proč tedy muže v metru napadl? Prý byl pod vlivem prášků a alkoholu, a incident si navíc vůbec nepamatuje. "Šel jsem a asi jsme nějak škobrtli o sebe, ale rozhodně jsem nikomu nechtěl ublížit. Kdybych chtěl tomu pánovi skutečně ublížit, tak ho napadnu pěstí,“ řekl pachatel pro web Blesk.cz.

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz